Німеччина та Австрія припинили випуск банкноти номіналом 500 євро
Інші 17 країн єврозони зробили це ще в січні 2019 року

Німеччина та Австрія з 26 квітня 2019 року припинили випуск банкноти номіналом в 500 євро. Інші 17 країн Єврозони зробили це ще в січні. Але ФРН та Австрія отримали можливість «плавного переходу», оскільки саме тут обертається найбільше 500-єврових купюр. Про це повідомляє DW.
Європейський центробанк оголосив про намір припинити випуск 500-єврових банкнот у травні 2016 року, аргументуючи це тим, що саме ці банкноти найчастіше використовуються у злочинній діяльності.
Австрія та Німеччина отримали право на відтермінування зупинки випуску банкнот для забезпечення плавного переходу і з логістичних причин. Саме у цих країнах обіг 500-єврових купюр найбільший.
Банкноти номіналом в 500 євро, які зараз перебувають на руках у громадян, не вилучаються з обігу. Ними можна користуватися та обмінювати без будь-яких обмежень.
Ці купюри іноді називають «Бен Ладеном», оскільки їх можна легко та непомітно перевозити. Наприклад, мільйон євро в таких купюрах важить лише 2,2 кг. та легко вміщається в сумку від ноутбука. Тим часом така ж сума в купюрах по $100, які є найвищим номіналом американської валюти, важить в 6 разів більше.
Німеччина критично поставилася до рішення ЄЦБ щодо відмови від друку купюри номіналом 500 євро. Згідно з даними Бундесбанку, у тіньовій економіці знаходиться лише незначна частина готівкових коштів. Загалом, лише 14% коштів, що поступають у філії Бундесбанку, мають опосередковане відношення до тіньової економіки.
Діяльність, що пов'язана з нелегальною роботою, контрабандою та незаконним обігом наркотиків у Німеччині за різними оцінками становить від двох до 17% ВВП країни.
Європейський центральний банк з 28 травня запустить в обіг нові банкноти номіналом 100 та 200 євро, які є більш захищеними, ніж старі купюри цих номіналів. Нові банкноти матимуть ті ж елементи захисту, що й нові купюри номіналом 50 євро, які були випущені у 2017 році. На них буде розміщений портрет Європи у вигляді голограми та водяного знаку.
Нагадаймо: НБУ у 2018 році утилізував 663 млн банкнот на 47,4 млрд грн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].