Захворіло у світі
11,830,885
Померло у світі
544,215
Вилікувалось у світі
6,447,656
Захворіло в Україні
50,414
Померло в Україні
1,306
Вилікувалось в Україні
23,119
Іран погрожує заблокувати поставки нафти з Перської затоки

Іран погрожує заблокувати поставки нафти з Перської затоки

Такою може бути відповідь на посилення санкцій США проти Ірану

Іран погрожує заблокувати поставки нафти з Перської затоки

Іран погрожує заблокувати поставки нафти з Перської затоки в разі посилення санкцій Вашингтона проти Тегерана. Про це заявив сьогодні керівник генерального штабу Ірану Мохаммед Багері, повідомляє dw.

За словами Багері, якщо «ворожість» зростатиме, то Ормузьку протоку можуть заблокувати.

«Якщо наша нафта не транспортуватиметься цією протокою, то й нафта з інших країн, звісно, не транспортуватиметься нею», – сказав він.

Додамо, що Ормузька протока має стратегічне значення, адже вона вважається головною транспортною артерією для міжнародних перевезень нафти.

Також цього дня міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Заріф пригрозив США наслідками в разі подальшого блокування експорту іранської нафти.

«Сподіваємося, Іран і надалі продаватиме свою нафту (….) та використовуватиме Ормузьку протоку, але якщо США підуть на цей божевільний крок, намагаючись завадити нам робити це, тоді слід готуватися до наслідків», – сказав Заріф.

Глава МЗС Ірану також згадав можливість виходу Ірану з ядерної угоди. Він натякнув, що Іран має «багато варіантів» для реагування на санкції США.

Нагадаємо, ядерна угода була укладена в червні 2015 року після багаторічних переговорів між Іраном і групою з п'яти постійних членів Ради Безпеки ООН та Німеччини. Її мета – не допустити створення Іраном ядерної зброї за умови використання іранцями мирного атому.

Попри дотримання Іраном усіх пунктів угоди, у травні 2018 року президент США Дональд Трамп в односторонньому порядку оголосив про вихід Вашингтона з угоди. Відтоді США поступово посилюють санкції проти Ірану.
Решта країн-підписантів угоди – Росія, Китай, Великобританія, Франція та Німеччина – не планують виходити з неї.

Цього тижня Білий дім заявив, що хоче посилити санкційний тиск на іранську нафтову галузь. Так, зроблені раніше винятки в забороні купівлі іранської нафти, що дозволяли таким країнам як Індія, Китай, Японія та Туреччина й надалі імпортувати її без загрози санкцій з боку США, можуть бути скасовані на початку травня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті