Відсьогодні в Україні вводять штрафи за борги по комуналці

Відсьогодні в Україні вводять штрафи за борги по комуналці

Закон про житлово-комунальні послуги набув чинності 1 травня 2019 року

Этот текст также доступен на русском
Відсьогодні в Україні вводять штрафи за борги по комуналці
Фото: УНІАН

Відсьогодні українцям, які несвоєчасно сплачуватимуть комунальні послуги, нараховуватимуть пеню відповідно до договору. Про це пише Громадське радіо з посиланням на закон про житлово-комунальні послуги, який почав працювати з 1 травня 2019 року.

Згідно з ним, розмір пені має становити не більше 0,01% суми боргу за кожен день і не більше 100% боргу загалом. Її нараховуватимуть з першого робочого дня після останнього терміну оплати послуг.

Пеню не будуть нараховувати, якщо держава затримала виплату субсидій або роботодавець не платить зарплату, і людина зможе це довести, а також якщо мешканець не проживав у будинку.

Якщо протягом 30 днів з дня отримання споживачем попередження від виконавця не буде сплачена заборгованість за спожиті комунальні послуги, постачальник послуг (крім газу та електроенергії) має право обмежити або припинити надання послуг боржникам.

Додамо, що електрику і газ постачатимуть виключно за індивідуальними договорами. Стосовно решти послуг (опалення, постачання холодної і гарячої води, водовідведення, вивезення сміття) користувачі зможуть самі обирати, укладати індивідуальні договори із постачальником чи колективні. При цьому різні послуги можуть постачатися за різними моделями, наприклад, одна багатоповерхівка може обрати індивідуальні договори для опалення і колективні – для водопостачання і водовідведення. Щоб укласти колективний договір, необхідно встановити загальнобудинковий лічильник.

Закон також передбачає, що 1 травня 2019 року споживачам нададуть рік, щоб укласти індивідуальні чи колективні договори з постачальниками послуг.

Якщо мешканці багатоповерхівки не домовилися щодо типу договору, із кожним споживачем укладають індивідуальний договір з уточненням, що співвласники організовують технічне обслуговування, поточний та капітальний ремонт власним коштом.

Відзначимо, що чинні на сьогодні договори про отримання комунальних послуг продовжують діяти до набрання чинності нових, укладених відповідно до цього закону. 

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло