ЄБРР має намір надати 7 млн євро на продовження будівництва Яворівської СЕС
Проект реалізується в рамках програми ЄБРР з фінансування альтернативної енергетики в Україні на 250 млн євро

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) має намір розглянути питання надання позики в розмірі 7 млн євро ТОВ «Енергопарк Яворів» для будівництва другої черги Яворівської сонячної електростанції (СЕС) потужністю 36 МВт, передає Інтерфакс-Україна.
Як повідомляється на сайті банку, засідання Ради директорів з питання надання позики намічено на 5 червня.
Проект реалізується в рамках нещодавно затвердженої ЄБРР III Програми фінансування альтернативної енергетики в Україні (USELF III) загальним обсягом EUR 250 млн.
Яворівську СЕС будує група «Еко-Оптіма», яка вже побудувала її першу чергу потужністю 36 МВт в Терновиці Львівської області. Як повідомляється на сайті компанії, запуск другої черги намічено на друге півріччя поточного року.
«Еко-Оптіма» управляє парком СЕС і вітроелектростанцій (ВЕС), частина яких побудована з використанням кредитних коштів ЄБРР. У Старому Самборі Львівської області компанія ввела дві черги ВЕС на 34 МВт. Проект реалізований із залученням коштів ЄБРР та Фонду чистих технологій Світового банку.
У 2013-2015 роках «Еко-Оптіма» побудувала Богородчанського СЕС на 2,8 МВт, Самбірську СЕС на 8 МВт. У січні 2019 року компанія ввела Глиняни СЕС на 3,5 МВт, в березні 2019 року – Бориславську СЕС на 8,5 МВт. Компанія також побудувала дві біопаливні електростанції на 2 МВт і 1,5 МВт.
Засновником групи «Еко-Оптіма» є бізнесмен Зіновій Козицький.
Як писав Mind, за I квартал цього року в Україні встановлено понад 860 МВт нових потужностей відновлюваної електроенергетики.
Нагадаємо: Верховна Рада на засіданні 25 квітня ухвалила законопроект про «зелені» аукціони для інвесторів відновлювальних джерел енергії (ВДЕ).
Крім того, ухваленим проектом №8449-д також врахована поправка про скасування «зеленого» тарифу для наземних домашніх СЕС.
Про те чому дрібним приватним потужностям з альтернативної енергетики необхідні суворіші правила, читайте у матеріалі Mind «Нотатки на зелених полях: як вирішити технічні проблеми альтернативної енергетики».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].