США планує збільшити постачання СПГ у Європу до 112 млрд кубометрів

США планує збільшити постачання СПГ у Європу до 112 млрд кубометрів

Євросоюз намагатиметься сприяти подвоєнню імпорту СПГ з США до 2023 року

США планує збільшити постачання СПГ у Європу до 112 млрд кубометрів
Фото: Pixabay.com

Сполучені Штати Америки(США) та Євросоюз (ЄС) 2 травня 2019 року підписали два нових контракти на постачання американського СПГ до Європи. Вони дозволяють подвоїти експортні можливості США до 112 млрд куб. м до 2020 року. Про це повідомляється у прес-релізі Європейської комісії.

Це також демонструє ресурси для зміцнення енергетичної безпеки Євросоюзу через значне розширення доступу до джерел постачань, альтернативних російському газу.

Європейський комісар з питань клімату, Мігель Каньєте повідомив, що у І кварталі 2019 року Євросоюз  імпортував 13,4%  свого СПГ з США, порівняно з 2,3% минулого року.

Євросоюз отримав більше 110 поставок СПГ від США з початку 2016 року. У 2017 році Європа склала більше 10% загального експорту СПГ США, з 5% у 2016. У 2018 році 11% експорту Штатів опинилися на ринку Європи. Цей показник зріс до 30% відсотків за 9-місячний період після складання угоди між США та ЄС у серпні 2018 року.

Експорт СПГ з США до Європи збільшився на 227% за рік. Починаючи з перших поставок у квітні 2016 року, експорт СПГ суттєво збільшився та різко підвищився після зустрічі президентів Трампа та Юнкера у липні 2018 року. Як результат у березні 2019 року зафіксовано найбільший рівень торгівлі між США та ЄС, він сягнув 1,4 млрд куб. м.

Більше того, ЄС наразі використовує лише 26% своїх можливостей у імпорті СПГ. Стримуючим фактором є те, що з боку США можливість експорту все ще обмежена. Помічник міністра енергетики США Стівен Уінберг, повідомив, що Штати збільшать експортну здатність до 112 млрд куб. м з 50 млрд куб. м за рік, до 2020 року.

Раніше повідомлялося, що імпорт зрідженого газу із США в Євросоюз станом на березень виріс на 181%. У Європі мають намір продовжити спрощення процедури імпорту газу з США.

Більше про експорт СПГ читайте в матеріалі Mind: «Танкери на марші: 10 тез про американський СПГ замість трубопроводів «Газпрому».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло