Захворіло у світі
12,376,147
Померло у світі
556,895
Вилікувалось у світі
6,795,141
Захворіло в Україні
52,043
Померло в Україні
1,345
Вилікувалось в Україні
24,800
НБУ виявив низку проблемних операцій з ОВДП

НБУ виявив низку проблемних операцій з ОВДП

За наведеними операціями вигодонабувачами було отримано прибуток у 895 млн, а також зафіксовано збитки юросіб на 900 млн грн

НБУ виявив низку проблемних операцій з ОВДП
Фото: Shutterstock

Національним банком виявлено низку фінансових операцій з цінними паперами, зокрема ОВДП, що проводились професійними учасниками фондового ринку (брокерами) від свого імені, за рахунок і на замовлення юридичних та фізичних осіб, характер яких може свідчити про легалізацію (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом.

Про це йдеться у повідомленні на сайті НБУ.

«Результатом проведення регулярних/циклічних операцій купівлі-продажу ОВДП було постійне отримання фізичними особами (одна сторона правочину) інвестиційного прибутку, а юридичними особами (друга сторона правочину) – інвестиційного збитку», – пояснили у НБУ.

НБУ виявив низку проблемних операцій з ОВДП
Фото: НБУ

Так, за результатами аналізу зазначених правочинів з ОВДП, укладених на біржовому ринку, встановлено, що: отримано прибуток на загальну суму близько 895 млн грн, з них 74 фізичними особами (зокрема 12 публічними особами) на суму близько 800 млн грн, а також  4 юридичними особами (зокрема 2 нерезидентами) на суму близько 95 млн грн.

Також зафіксований збиток 18 юридичними особами (зокрема 6 нерезидентами) на загальну суму близько 919 млн грн.

Як пояснили у НБУ подібні схеми зазначені в Типологіях легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення у 2015 році.

Крім того, за результатами аналізу даних з відомостей правочинів щодо ОВДП, встановлено, що у період з 10 січня 2017 року до 4 грудня 2018 року вищезгаданими брокерами укладено на фондових біржах правочини щодо ОВДП, питома вага яких становить  не менше  30% від усіх укладених на фондових біржах правочинів щодо ОВДП за цей період.

Варто зазначити, що брокери та фондові біржі є суб’єктами первинного фінансового моніторингу, державне регулювання і нагляд у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення за якими здійснюється Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

Національний банк повідомив НКЦПФР про операції небанківських фінансових установ (брокерів), за якими вона здійснює нагляд за діяльністю цих професійних учасників фондового ринку у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.

Нагадаємо: НБУ у квітні оштрафував ПАТ «Банк Восток», АТ «Альпарі Банк», ПАТ «МТБ Банк», АТ «РВС Банк» та ПАТ «Розрахунковий центр з обслуговування договорів на фінансових ринках» на загальну суму 9,8 млн грн.

Як писав Mind, НБУ перейшов до використання нової моделі розрахунку справедливої вартості ОВДП.

Про те як українцю заробити на ОВДП і чому для цього вигідно копіювати манери зарубіжних інвесторів, читайте у колонці начальника департаменту персональних банківських послуг UKRSIBBANK BNP Paribas Group, Ігоря Левченка, спеціально для Mind

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті