НБУ передбачає подальше зниження облікової ставки

НБУ передбачає подальше зниження облікової ставки

Монетарна політика поступово пом'якшуватиметься, з урахуванням необхідності досягнення інфляційної цілі в 5%

НБУ передбачає подальше зниження облікової ставки
Фото: Shutterstock

Стійка тенденція до уповільнення інфляції до цілі в 5% дає змогу Національному банку (НБУ) розпочати цикл зниження облікової ставки.

Про це йдеться у Інфляційному звіті НБУ за квітень-2019, розміщеному на сайті центробанка у п’ятницю.

«У базовому сценарії передбачається подальше зниження облікової ставки. Наступні кроки будуть залежати від реалізації інфляційних ризиків та поліпшення інфляційних очікувань. Водночас зберігатимуться жорсткі монетарні умови, необхідні для сповільнення інфляції до цілі в 5% у 2020 році», – пояснюють у НБУ.

Як зазначають у центробанку, інфляція знизиться до 6.3% до кінця цього року та досягне цільового діапазону вже на початку наступного року, а середньострокового цільового рівня в 5% – наприкінці 2020 року. «Визначальними факторами такого її сповільнення будуть жорсткі монетарні умови та стримана фіскальна політика», – пояснюють у НБУ.

У свою чергу, така жорсткість буде поступово зменшуватися через послаблення інфляційного тиску. «Відповідно, облікова ставка в реальному вимірі знижуватиметься з поточних 10-11% до свого рівноважного рівня 3-4% у 2021 році», – передбачають у центробанку.

Крім того, за оцінками НБУ, у I кварталі 2019 року зростання реального ВВП уповільнилося (до 2.4% р/р).

«Так, очікувано зменшився внесок від зростання в сільському господарстві через вичерпання ефекту рекордного врожаю (показники цього виду діяльності в І кварталі відображають лише ситуацію в тваринництві). Крім того, послабилися показники промисловості: як у енергетичному секторі (через теплішу погоду цього року порівняно з попереднім), так і в окремих видах переробної промисловості. Водночас значні темпи зростання роздрібного товарообороту та будівництва свідчили про стійкий внутрішній попит», – пояснюють у НБУ.

Нагадаємо: з огляду на оновлений макроекономічний прогноз та баланс ризиків для нього Правління НБУ ухвалило рішення знизити облікову ставку до 17,5% річних з 26 квітня 2019 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті