Захворіло у світі
1,362,936
Померло у світі
76,373
Вилікувалось у світі
292,188
Захворіло в Україні
1462
Померло в Україні
45
Вилікувалось в Україні
28
«БРСМ-Нафта» не змогла оскаржити штраф АМКУ щодо змови на ринку скрапленого газу

«БРСМ-Нафта» не змогла оскаржити штраф АМКУ щодо змови на ринку скрапленого газу

Компанії не вдалось оскаржити штраф на суму 4,55 млн грн

«БРСМ-Нафта» не змогла оскаржити штраф АМКУ щодо змови на ринку скрапленого газу
фото DR

Господарський суд Києва відхилив позов ТОВ «Факторинг Груп» (група «БРСМ-Нафта») до Антимонопольного комітету України про скасування штрафу 4,5 млн грн за «змову» на ринку скрапленого газу в серпні 2017 року.  Про це йдеться в рішенні суду від 9 квітня, оприлюдненому в Єдиному держреєстрі 2 травня, передає enkorr.

«Відповідач (АМКУ ) в оскаржуваному рішенні виконав належний аналіз ситуації на ринку і спростував наявність об'єктивних причин для вчинення суб'єктами господарювання схожих дії – а саме підняття цін», – йдеться в рішенні суду.

«Факторинг Груп» обґрунтовувала свій позов, зокрема, і тим, що зовсім не є учасником роздрібного ринку ЗВГ (зріджених вуглеводневих газів), а займається оптовою реалізацією за договорами комісії.

У розглянутий період – липень–вересень 2017 року – 95% всього газу було продано «Факторинг Груп» за договорами комісії зі «Стейт Оіл» і «Євро Пауер» (оператори АЗС «БРСМ-Нафта»). За даними АМКУ, договори комісії передбачали, що «Факторинг Груп» в актах встановлював мінімальну ціну реалізації для своїх комісіонерів, на підставі яких вони формували кінцеву ціну для споживача. Таким чином ціна реалізації комісіонера не могла бути нижчою, ніж ціна, яку «Факторинг Груп» вказував в актах.

«Це підтверджує висновки комітету, що саме позивач («Факторинг Груп») був конкурентом інших операторів ринку (оштрафованих компаній), а не його комісіонери, і саме його дії призвели до того, що ціни ЗВГ при реалізації в роздрібній торгівлі росли... Він отримував вигоду від підняття ціни в роздрібній торгівлі в серпні 2017 року», – йдеться в рішенні суду.

Як повідомлялося,  21 червня 2018 року АМКУ оштрафував п'ять операторів ринку на загальну суму 40,995 млн грн, звинувативши їх у змові на роздрібному ринку автогазу в серпні 2017 року. Найбільший штраф від АМКУ отримала група WOG – 14,79 млн грн, «Надія» була оштрафована на 11,97 млн ​​грн, ОККО – на 6,41 млн грн, «БРСМ-Нафта» – на 4,55 млн грн, «Авантаж 7» – на 3,27 млн ​​грн.

Всі п'ять учасників ринку, яких Антимонопольний комітет звинуватив у змові на ринку скрапленого газу та оштрафував на 41 млн грн, оскаржили це рішення в суді. Наразі в суді розглядається 10 справ за позовами оштрафованих компаній. Низка процесів проходять у закритому режимі.

Наразі єдиний випадок, коли суд у цій суперечці став на бік учасників ринку, – це позов ТОВ «Нафтотрейд Ресурс» (WOG).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію