Захворіло у світі
1,362,936
Померло у світі
76,373
Вилікувалось у світі
292,188
Захворіло в Україні
1462
Померло в Україні
45
Вилікувалось в Україні
28
МЕРТ: зростання ВВП України за підсумками I кварталу склало 2,2%

МЕРТ: зростання ВВП України за підсумками I кварталу склало 2,2%

Зведений індекс виробництва товарів і послуг виріс на 0,9%

МЕРТ: зростання ВВП України за підсумками I кварталу склало 2,2%
Фото: Shutterstock

Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) орієнтовно оцінило зростання реального валового внутрішнього продукту (ВВП) України в січні-березні 2019 року порівняно з аналогічним періодом 2018 року в 2,2% (+/- 0,2 процентного пункту ), тоді як в IV кварталі 2018 року зростання ВВП склало 3,5%. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

«З урахуванням комплексу факторів в цілому, як і прогнозувалося, зростання ВВП в l кварталі 2019 року орієнтовно оцінюється на рівні 2,2%», – йдеться в матеріалах МЕРТ.

Відомство зазначає, що зростання економіки в окремих галузях стримували такі чинники як заборона РФ на ввезення окремих видів машинобудівної продукції українського походження в кінці 2018 року, скорочення попиту на електроенергію на тлі теплих погодних умов і продовження проведення ремонтів технологічного обладнання на окремих енергогенеруючих підприємствах.

Обсяги будівництва інженерних споруд зросли в 1,5 раза, а нежитлових будівель – на 33%, тоді як капвкладення бюджету зросли на 37,4%.

Щодо агропромислової галузі МЕРТ відзначає активне зростання в першому кварталі в секторах птахівництва (зростання обсягів вирощування птиці на 10,9%) і свинарства (зростання на 5,2%).

У той же час сукупний вимір діяльності реального сектора економіки – зведений індекс виробництва товарів і послуг за основними видами економічної діяльності (ЗІП) за l квартал цього року виріс на 0,9%.

МЕРТ вказує, що це гірше за показник за аналогічний період 2018 року, коли ЗІП виріс на 3,1%.

«За підсумками l півріччя очікується позитивна динаміка ЗІП в умовах збереження високого попиту на послуги будівництва та окремих зовнішніх ринках, підвищення платоспроможності населення на тлі зростання соціальних гарантій», – йдеться у повідомленні.

Серед ризиків погіршення цього показника МЕРТ вказує, зокрема, ескалацію військового конфлікту на Сході України, посилення девальваційних та інфляційних тенденцій, а також понад очікуваний негативний ефект чергових санкцій з боку РФ, які набудуть чинності з 1 червня 2019 го.

Нагадаємо: НБУ оцінив зростання ВВП України в l кварталі 2019 року в 2,4%.

Згідно з даними Держстату, ВВП України в 2018 році зріс на 3,3%. Держбюджет-2019 побудований на прогнозі зростання економіки на 3%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію