«Нафтогаз» подав до Єврокомісії скаргу проти «Газпрому» за домінування на європейських газових ринках

«Нафтогаз» подав до Єврокомісії скаргу проти «Газпрому» за домінування на європейських газових ринках

НАК називає зловживанням будівництво «Північного потоку 2»

«Нафтогаз» подав до Єврокомісії скаргу проти «Газпрому» за домінування на європейських газових ринках
Фото: Shutterstock

НАК «Нафтогаз України» подав до Єврокомісії скаргу проти «Газпрому» за зловживання домінуючим становищем на європейських газових ринках, зокрема через будівництво газопроводу «Північний потік 2» між Росією та Німеччиною, повідомляє прес-служба НАК.

«Північний потік 2» є зловживанням, оскільки не має раціонального економічного пояснення. В даний час ЄС має величезну надлишкову імпортну потужність для природного газу і не потребує додаткових 55 млрд куб. м через «Північний потік 2». Українська газотранспортна система разом з іншими існуючими маршрутами до Європи вже має більш ніж достатню потужність для споживання російського газу в ЄС. «Північний потік 2», можливо, розроблений для того, щоб зробити існуючі трубопровідні мережі зайвими», – наголошують у НАК і додають, що оскільки Nord Stream 2 не має економічно раціонального пояснення, його метою може бути лише антиконкурентні дії.

Зазначену скаргу прокоментував на своїй сторінці у Facebook виконавчий директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко.

«У цій скарзі ми детально аналізуємо як завдяки «Північному Потоку 2», блокуванню віртуального реверса, контролю над компаніями на європейському ринку газу, Газпром зловживає своїм домінуючим становищем та обмежує конкуренцію», – пояснив Вітренко.

Щойно ми відкрили новий фронт у протистоянні з Газпромом – подали скаргу до Європейської комісії на антиконкурентні дії...

Опубликовано Юрием Витренко Понедельник, 6 мая 2019 г.

За його словами, якщо вдасться зупинити ці антиконкурентні дії «Газпрому», – «ми збережемо для України доходи від транзиту газу. Нагадаю, відсутність транзиту газу означатиме втрату 4% ВВП і економічний спад вже у 2020 році)», – наголосив він.

Як зазначив Вітренко, також НАК зможе добитися зниження ціни на імпортований газ в Україні.

«Це буде можливим завдяки тому, що потужності української ГТС для транзиту газу зможуть використовувати європейські покупці газу у «Газпрому», які будуть його отримувати на східному кордоні України, а також незалежні від «Газпрому» компанії, які видобувають газ в РФ або купують його в Середній Азії», – пояснив Вітренко і додав, що ця скарга була підготовлена разом з провідними європейськими експертами та юристами.

«Пригадую, що коли я вперше розповідав їм про те, як і за рахунок чого «Газпром» зловживає своїм положенням на європейському ринку, вони по-іншому починали дивитися на ситуацію. Сподіваюся, зараз на ситуацію по-іншому подивиться і Європейська комісія», – наголосив він.

Як раніше зазначав голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв, Росія прагне влаштувати нову газову війну з Україною і всі – від українського президента і міністерств до «Нафтогазу», мають діяти, щоб завадити цим планам Росії. 

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло