Захворіло у світі
59,787,369
Померло у світі
1,409,639
Вилікувалось у світі
38,282,339
Захворіло в Україні
661,858
Померло в Україні
11,492
Вилікувалось в Україні
307,778
Спрощення у будівництві: 5 днів замість 30 на присвоєння поштової адреси

Спрощення у будівництві: 5 днів замість 30 на присвоєння поштової адреси

Це сприятиме покращенню бізнес-клімату та позиції України в рейтингу Doing Business, вважає Лев Парцхаладзе

Спрощення у будівництві: 5 днів замість 30 на присвоєння поштової адреси
Лев Парцхаладзе
Фото: Лев Парцхаладзе - Facebook

Порядок присвоєння поштових адрес об’єктам будівництва і нерухомого майна в Україні буде змінено – тепер це займатиме 5 днів замість 30. Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці в Facebook.

«Це сприяє покращенню бізнес-клімату в Україні та, в свою чергу, підвищенню позиції нашої країни у рейтингу Doing Business за показником «Отримання дозволів на будівництво», – розповів він.

Додамо, що 28 квітня набрала чинності постанова КМУ №367 “Деякі питання дерегуляції господарської діяльності”, якою вводиться єдиний порядок присвоєння поштової адреси об’єктам будівництва.

За словами Парцхаладзе, сьогодні це питання вирішують органи місцевої влади на власний розсуд. Відтак, немає чіткої процедури і по строкам це займає в середньому 30 днів.

«Звичайно, це сприяє корупційним зловживанням та гальмує ведення бізнесу. Тому для мінімізації таких корупційних ризиків та спрощення умов для ведення бізнесу вводиться єдиний, чіткий та прозорий порядок присвоєння поштових адрес будівельним об’єктам», – зауважив Парцхаладзе.

За його словами, тепер адреси надаватимуться автоматично до початку будівництва разом із містобудівними умовами та обмеженнями або будпаспортом протягом 5 робочих днів.

«Мінрегіон вже розробляє порядок визначення реквізитів адреси об’єкта будівництва або нерухомого майна, а також перелік лінійних об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури, яким не присвоюється поштова адреса», – додав він.

Раніше Mind писав, що застарілі будівельні норми будуть переглянуті в прискореному порядку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті