Команда Зеленського хоче списати ФОПам 7 млрд боргів за ЄСВ

Команда Зеленського хоче списати ФОПам 7 млрд боргів за ЄСВ

Остаточний варіант відповідного проекту закону буде розроблений після громадського обговорення

Команда Зеленського хоче списати ФОПам 7 млрд боргів за ЄСВ
Фото: pixabay.com

Команда новообраного президента Володимира Зеленського хоче списати більше 7 млрд грн боргів ФОПів за Єдиний соціальний внесок (ЄСВ), що накопичилися з 2016 року. Про це повідомляє НВ Бізнес.

Данило Гетманцев, який відповідає за економічний і податковий напрямок у команді Зеленського, повідомив «НВ Бізнес», що ФОПам можуть списати 7,4 млрд грн заборгованості за ЄСВ, що накопичилася станом на 1 січня 2019 року.

«Значна частина цих ФОПів – сплячі. Проблема введення «подушного податку» на ФОП у 2016-му полягала в тому, що багатьом довелося закритися без будь-якого перехідного періоду, навіть тим, хто реально працював, але, наприклад, сезонно», – пояснив проблему Гетманцев.

Остаточний варіант відповідного проекту закону буде розроблений після громадського обговорення.

Незважаючи на те, що ЄСВ зменшили майже вдвічі, був введений обов'язковий мінімальний платіж для кожного ФОПа, незалежно від того, працював він чи ні.

Згідно чинного законодавства, ті ФОПи, що не здійснювали діяльність, але не буди закриті все ще повинні сплачувати ЄСВ.

«Є багато людей, які реально не здійснювали діяльність. Є ті, хто реєстрував ФОПи ще в 14-15 роках і забув про них, їм весь цей час ніхто нічого не говорив, зараз же по закінченні трьох років, коли вже минають терміни давності за цими нарахуваннями, про них згадують і відправляють податкові повідомлення, і реально нічого зробити не можна, тому що дійсно за законом вони повинні платити. Нам здається, що неправильно платити податок за ту діяльність, яка не здійснювалася», – сказав Гетманцев.

Нагадаємо: Додаток ReporTax допоможе підприємцям платити податки. Сервіс коштує 75 грн у місяці, оплата здійснюється в момент сплати податків раз в місяць.

Раніше повідомлялося, що на думку експертів підвищення ставки ЄСВ може призвести до переведення до 30% зарплат у «конверти». Сумарно це втрата 19,6 млрд грн ВВП і чистий приріст надходжень до Пенсійного фонду лише на 9,8 млрд грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло