Захворіло у світі
11,830,885
Померло у світі
544,215
Вилікувалось у світі
6,447,656
Захворіло в Україні
50,414
Померло в Україні
1,306
Вилікувалось в Україні
23,119
Торгова війна: США підняли мита на китайський імпорт

Торгова війна: США підняли мита на китайський імпорт

Китай пообіцяв «вжити необхідних контрзаходів»

Торгова війна: США підняли мита на китайський імпорт
фото pixabay.com

Дональд Трамп загострив торгову війну з Пекіном у п’ятницю, 10 травня, більш ніж удвічі збільшивши мита на китайський імпорт на суму $200 млрд, оскільки торгові переговори між сторонами не мали успіху. Про це повідомляє FT.

У заяві, опублікованій Міністерством торгівлі Китаю, зазначається, що китайська сторона шкодує про таке рішення США та обіцяє «вжити необхідних контрзаходів». Втім Міністерство також висловило оптимізм, що шляхом переговорів Пекін та Вашингтон ще зможуть врегулювати ситуацію, що склалась.

«Триває11-й раунд переговорів, – йдеться в повідомленні. – Є надія, що американська та китайська сторони зустрінуться на півшляху».

Рішення Трампа щодо збільшення мит було прийнято на наступний день після того, як переговори не принесли ніяких ознак прогресу.

Нагадаємо: вперше президент Трамп увів мита в розмірі 25% на китайський промисловий експорт на загальну суму $50 млрд в липні минулого року. Після цього у вересні США ввели 10%-і мита на ширший асортимент товарів на суму близько $200 млрд на рік, які тепер будуть збільшені до 25%. Крім того, Трамп заявив, що США почнуть процес «оформлення документів», щоб застосувати 25%-у ставку до усього китайського імпорту на суму $325 млрд.

Як повідомлялось, напередодні стало відомо, що Китай відкинув практично всі пропозиції і вимоги США. У кожній з семи глав проекту торгової угоди Китай відмовився від виконання зобов'язань змінити законодавство з метою врегулювання основних претензій, через які США почали торгову війну: розкрадання американської інтелектуальної власності і комерційної таємниці, примусова передача технологій, конкуренція, доступ до фінансових послуг, маніпуляції валютою.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті