Кіна не буде: Китай відкинув практично всі вимоги США щодо торгової угоди
В четвер відбудуться вирішальні торгові переговори, але надії на них майже немає

Минулої п’ятниці з Пекіна до Вашингтона прибула дипломатична депеша, переповнена правками до майже 150-сторінкового проекту торгової угоди: Китай відкидає практично всі пропозиції і вимоги США, передає Reuters з посиланням на джерела, поінформовані про хід переговорів.
Позиція Пекіна здатна звести нанівець результати багатомісячних переговорів між двома найбільшими економіками світу, зазначає видання.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
У кожній з семи глав проекту торгової угоди Китай відмовився від виконання зобов'язань змінити законодавство з метою врегулювання основних претензій, через які США почали торгову війну: розкрадання американської інтелектуальної власності і комерційної таємниці, примусова передача технологій, конкуренція, доступ до фінансових послуг, маніпуляції валютою.
Торговий представник США Роберт Лайтхайзер і міністр фінансів США Стівен Мнучін були вражені масштабами правок з боку Китаю у проекті торгової угоди. Саме ця позиція Китаю підштовхнула Трампа до наміру підвищити мита, стверджують чиновники.
Одне з приватних джерел зазначило, що останній раунд переговорів пройшов дуже погано, тому що «Китай став жадібним».
«Китай відрікся від десятка речей, якщо не більше. Переговори пройшли дуже погано, навіть дивно, що Трамп обурився тільки в неділю», – сказав співрозмовник.
Китайські учасники переговорів зі свого боку сказали, що не можуть змінювати закони.
Зміна будь-якого закону в Китаї вимагає певної послідовності процесів, які неможливо швидко здійснити, сказав китайський чиновник, знайомий з ходом переговорів. Чиновник відкидає звинувачення, що Китай відступає від своїх зобов'язань, додавши, що вимоги США ставали все більш «жорсткими», а шлях до угоди «звужувався» в міру того, як переговори затягувалися.
Віце-прем'єр Китаю Лю Хе повинен прибути до Вашингтона в четвер на вирішальні дводенні переговори. Але тепер у американських чиновників мало надій на те, що у Лю буде якась пропозиція, яка допоможе відновити переговори.
Торговий представник Лайтхайзер ясно дав зрозуміти, що, незважаючи на переговори, «тарифи будуть підвищені».
Нагадаємо, президент США Дональд Трамп написав у неділю в Twitter, що переговори з Китаєм йдуть «надто повільно» і що він підвищить мита на імпорт китайської продукції вартістю $200 мільярдів з 10% до 25% вже 10 травня – як раз під час запланованого візиту віце-прем'єра Китаю Лю Хе до Вашингтона для продовження торгових переговорів.
Згодом Трамп написав у Twitter, що Китай помиляється, якщо думає, що йому вдасться домовитися з наступним президентом-демократом.
Раніше США пригрозили ввести мита на всі товари з Китаю.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.