Захворіло у світі
177,419,783
Померло у світі
3,838,670
Вилікувалось у світі
161,868,524
Захворіло в Україні
2,226,037
Померло в Україні
51,847
Вилікувалось в Україні
2,140,978
ГПУ поновила справу щодо виведення з «Дельта банку» $50 млн

ГПУ поновила справу щодо виведення з «Дельта банку» $50 млн

Фонд домігся поновлення кримінальної справи щодо одного з колишніх топ-менеджерів «Дельта Банку»

ГПУ поновила справу щодо виведення з «Дельта банку» $50 млн
Фото: УНІАН

Фонд гарантування вкладів (ФГВФО) домігся поновлення кримінального провадження щодо одного з колишніх топ-менеджерів неплатоспроможного «Дельта Банку», якого підозрюють у виведенні майже $50,63 млн. Про це повідомили в Фонді.

«06.11.2012 один з керівників АТ «Дельта Банк» від імені банку підписав договір зберігання та застави з Bank Winter & Co. Aktiengesellschaft (Австрія). За  цим договором АТ «Дельта банк» надав у заставу австрійському банку міжбанківський депозит в доларах США як забезпечення зобов’язань за кредитним договором офшорної компанії Jamico Finance Ltd (Віргінські острови). Крім того, банку Bank Winter & Co. Aktiengesellschaft було надано право самостійно списувати кошти з депозиту після письмового повідомлення про невиконання позичальником зобов’язань за кредитним договором», – сказано в повідомленні.

В Фонді додали, що надалі Bank Winter & Co. Aktiengesellschaft направив «Дельта Банку» повідомлення про списання коштів з цього депозитного рахунку через невиконання Jamico Finance Ltd зобов’язань за кредитним договором і списав всю наявну на кореспондентському рахунку суму $50,63 млн.

При цьому жодних документів щодо Jamico Finance Ltd, рішень кредитного комітету, спостережної ради Банку, внутрішніх розпорядження банку з цих питань в «Дельта Банку» немає і в його системах обліку не відображено.

«Згаданому колишньому топ-менеджеру АТ «Дельта Банк», який безпосередньо підписував договір зберігання та застави з Bank Winter & Co. Aktiengesellschaft, повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 191 КК України, тобто розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах, за що передбачено позбавлення волі від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна та забороною займатися певною діяльністю», – зазначили в Фонді.

Сам же підозрюваний під час допиту стверджував, що не підписував договір і листи до нього.

Додамо, що в межах кримінальної справи допитані декілька свідків, проведено п’ять експертиз.

Крім цього, Фондом гарантування вкладів на запит Генеральної прокуратури (ГПУ) проведено аналітичне дослідження та надано відповідні висновки з вказаних питань.

Проте, не зважаючи на всі отримані докази та встановлені факти, а також питання, які необхідно ще з'ясувати під час досудового розслідування, 13 грудня 2018 року ця справа була безпідставно закрита представником ГПУ.

Фонд гарантування вкладів разом з «Дельта Банком» невідкладно подав відповідні скарги до ГПУ та до слідчого судді Печерського районного суду міста Києва.

В результаті під час розгляду скарги прокурор ГПУ проінформував слідчого суддю, що досудове розслідування у кримінальному провадженні знову триває.

Фонд гарантування та «Дельта Банк» планують низку заходів для активізації розслідування факту навмисного виведення з банку близько $50,63 млн.

Раніше Mind писав, що суд заблокував купівлю Веревським активів Дельта Банку за майже 1 млрд грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті