Захворіло у світі
177,419,783
Померло у світі
3,838,670
Вилікувалось у світі
161,868,524
Захворіло в Україні
2,226,037
Померло в Україні
51,847
Вилікувалось в Україні
2,140,978
Кредитори АБ «Порто-Франко» можуть не отримати коштів

Кредитори АБ «Порто-Франко» можуть не отримати коштів

Загальна сума акцептованих вимог кредиторів АБ «Порто-Франко» складає 644,3 млн грн

Кредитори АБ «Порто-Франко» можуть не отримати коштів
Фото: pixabay.com

Кредитори неплатоспроможного АБ «Порто-Франко» можуть втратити шанс на отримання коштів від продажу дорогої нерухомості в центрі Одеси. Це може статись у разі ухвалення судом рішення на користь осіб, які безпідставно претендують на це майно, що зараз перебуває на балансі банку. Про це повідомляє прес-служба ФГВФО.

НБУ відніс АБ «Порто-Франко» серпні 2014 року до категорії проблемних, а у вересні 2014 року його було визнано неплатоспроможним.

Приморський районний суд Одеси, розглянувши позов двох вкладників банку до ПАТ АБ «Порто-Франко» про дострокове повернення їм валютних депозитів, своїм рішенням від 8 вересня 2014 передав позивачам замість депозитних коштів право власності на земельну ділянку в центрі Одеси у понад 600 кв. м з розташованим на ньому житловим будинком.

АБ «Порто-Франко», що перебуває під управлінням ФГВФО, подав апеляційну скаргу на це рішення 3 жовтня 2014 року.

Апеляційний суд Одеської області 5 травня 2015 року скасував рішення суду першої інстанції, натомість призначивши повернення позивачам депозитів у вигляді грошових коштів, оскільки матеріали справи не містять жодних доказів на користь передачі майна.

Позивачі зареєстрували право власності на згадану нерухомість до винесення рішення суду 19 лютого 2015 року, через 20 днів після того, як апеляційний суд скасував їхнє право власності на ці об’єкти, 25 травня 2015 року вони уклали договори купівлі-продажу, за якими передали ділянку з будівлею третій особі.

За даними Державного реєстру речових прав на нерухоме та Реєстру прав власності на нерухоме  майно, а  також  Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна щодо об’єкта нерухомого майна, спірне майно зареєстроване уже за новим – наступним «власником».

АБ «Порто-Франко» звернувся до Приморського районного суду Одеси з позовом про витребування майна з чужого володіння. Для забезпечення позову на все вказане майно судом накладено арешт.

Загальна сума акцептованих вимог кредиторів АБ «Порто-Франко» складає 644,3 млн грн. Станом на 1 квітня 2019 року ФГВФО виплатив 433,6 млн грн вкладникам «Прото-Франко» у межах гарантованої суми, що становить 98,4% від сум, нарахованих до виплати.

Раніше повідомлялося, що реальна вартість активів банку «Прото-Франко» менша за балансову майже в 25 разів. Недостатність майна банку склала більше ніж півмільярда грн.

Нагадаємо: ФГВФО виставив на продаж активи банків-банкрутів на 765 млн грн. Нерухоме майно, земельні ділянки та інші основні засоби банків пропонуються на продаж за 731 млн грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті