Латвія першою з зарубіжних країн визнала депортацію кримських татар геноцидом
Історія може повторитися, якщо не захистити кримських татар від російського окупаційного режиму, наголошують в Латвії

Сейм Латвії до 75-ї річниці депортації кримських татар 9 травня прийняв заяву, в якій визнав незаконною анексію українського Криму і нагадав про «цілеспрямоване переслідування радянською владою, геноцид багатьох народів», в тому числі кримських татар. Про це повідомляє Крым.Реалии.
«У ряді історичних джерел йдеться про цілеспрямоване переслідування радянською владою, геноцид проти багатьох народів і етнічних груп, що проживали в Радянському Союзі і на його окупованих територіях, включаючи кримських татар як етнічну групу для знищення їх культурної і соціального спадщини, історичну приналежність до Кримського півострова і витіснення кримських татар з їх батьківщини», – йдеться в заяві.
У документі також засуджується політика Кремля щодо «пригнічення і насильства» у ставленні до кримських татар на території анексованого півострова.
«Ті кримські татари, які відмовляються приймати російське громадянство і не визнають незаконну анексію Криму, стикаються з дискримінацією. Їм відмовляють у доступі до освіти, медичного обслуговування, можливості використання рідної мови, збереження традицій і культури. Немислимо, що кримські татари вдруге за 75 років піддаються жорстоким репресіям і змушені покинути свою батьківщину. Викликає занепокоєння, що історія може повторитися», – заявив голова комітету Сейму у закордонних справах Ріхардс Колс.
Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров наголосив, що Латвія виявилася першою – після України – державою, яка визнала депортацію 18 травня 1944 року актом геноциду кримськотатарського народу – корінного народу Криму.
Від імені свого народу Рефат Чубаров подякував всім друзям та партнерам, які причетні до підготовки, розгляду та прийняття зазначеної заяви Сейму Латвії, наголосивши, що важливу роль у цьому відіграли латвійські та українські дипломати, зокрема посол Латвії в Україні Юріс Пойканс і посол України в Латвії Олександр Міщенко.
Латвія виявилася першою , після України, державою, яка визнала депортацію 18 травня 1944 року і наступні десятиліття...
Опубліковано Рефатом Чубаровим Пʼятниця, 10 травня 2019 р.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].