Захворіло у світі
39,965,414
Померло у світі
1,113,307
Вилікувалось у світі
27,494,768
Захворіло в Україні
303,638
Померло в Україні
5,673
Вилікувалось в Україні
126,489
Китай назвав три причини, чому він не може досягти торгової угоди з США

Китай назвав три причини, чому він не може досягти торгової угоди з США

Скасування американських мит буде залежати від того, як пройдуть майбутні переговори

Китай назвав три причини, чому він не може досягти торгової угоди з США
фото Shutterstock

Торгові переговори між США і Китаєм,  які пройшли у Вашингтоні 9-10 травня, хоч і були досить продуктивними, проте залишили неврегульованими три ключових питання, заявив журналістам віце-прем'єр КНР Лю Хе,з  посиланням на AFP повідомляє Коммерсант.

По-перше, Пекін вважає, що всі введені Вашингтоном тарифи повинні бути скасовані, якщо сторони зуміють досягти взаємовигідної угоди. Зараз умови угоди ще на стадії обговорення, уточнив віце-прем'єр.

По-друге, неузгодженим  залишається обсяг імпорту.  Наприкінці 2018 року глава КНР Сі Цзіньпін і президент США Дональд Трамп погодили попередній обсяг закупівель американських товарів, проте з того часу в них виникли розбіжності за цим показником. «Тепер у обох сторін різні погляди, і ми вважаємо, що це дуже серйозна проблема», – зазначив Лю Хе.

По-третє, китайській стороні не подобається текст підсумкової угоди, в якій США вимагають від Китаю занадто багато.  Угода повинна бути «збалансованою», так як «будь-якій країні потрібно зберігати свою гідність», вважає Лю Хе. «Ми вважаємо, що це принципові питання, у кожної країни є свої принципи, і ми не підемо на поступки», – підкреслив віце-прем'єр Китаю.

Президент Трамп після того, як Вашингтон в черговий раз підвищив мита на товари з Китаю, написав в Twitter, що скасування американських мит буде залежати від того, як пройдуть майбутні переговори.

Напередодні 10 травня Трамп розпорядився ввести мита на ввезення в Сполучені Штати китайських товарів ще на $300 млрд. Про це заявив американський торговий представник Роберт Лайтхайзер, повідомило Reuters.  Таким чином, тарифи покриють весь імпорт з Китаю, хоча остаточного рішення стосовно нових мит ще не прийнято

 Раніше повідомлялося, що Китай відкинув практично всі вимоги США щодо торгової угоди.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті