Лукашенко оцінив збитки від пошкодження труби «Дружба» забрудненою нафтою

Лукашенко оцінив збитки від пошкодження труби «Дружба» забрудненою нафтою

Він вважає, що Росія має компенсувати Білорусі збитки

Лукашенко оцінив збитки від пошкодження труби «Дружба» забрудненою нафтою
фото Офіційний сайт Президента Білорусі

Президент Білорусії Олександр Лукашенко оцінив суму збитків, яких зазнали білоруські підприємства від попадання брудної нафти в трубопровід «Дружба», в сотні мільйонів доларів,  повідомляє БелТА, на яке посилається РБК.

«Журналісти часто цю суму називають, вони недалекі від істини», – сказав Лукашенко.

Президент Білорусії пояснив, що при підрахуванні  збитків будуть враховуватися кілька факторів. «Це величезний збиток, завданий нафтопроводу, самому обладнанню на нафтопроводах – насоси на самих станціях і все інше, – і на НПЗ. Два нафтопереробні заводи, особливо Мозирський, більше, ніж Новополоцкий, були забруднені. І це величезний збиток всій країні», – розповів він.

Забруднена нафта викликала дуже сильну корозію, пояснив Лукашенко: «За тиждень навіть трубу, по якій прокачується нафта, на 4-5 мм, як кажуть фахівці, з'їдає».

Причиною аварії Лукашенко назвав «розхлябаність і розхитаність на території Росії». При цьому, як вважає президент Білорусії, російський президент Владімір Путін «розуміє, що збитки треба компенсувати».

Він (Путін – ред.) розуміє, що треба збиток компенсувати. Він сам сказав, що це величезні втрати для Росії, іміджеві втрати», – заявив Лукашенко.

Мінськ не збирається пов'язувати компенсації з податковим маневром Росії, сказав президент Білорусі «Це не має ніякого відношення до податкового маневру. Сталося лихо. Спеціально це було зроблено чи навмисне? Нехай вони розбираються у себе самі», – заявив він.

Точна сума збитків буде встановлена після перевірки на НПЗ, додав Лукашенко.

Нафтопровід «Дружба» забезпечує експорт нафти через Білорусію в Україну і Європу. На різке погіршення якості сировини з Росії 19 квітня поскаржився білоруський концерн «Белнефтехим». Російська «Транснефть» заявила, що цю нафту навмисно забруднили хлорорганічними сполуками.

В результаті ряд країн припинили транзит і переробку російської нафти, в тому числі і сама Білорусь.

Глава Міненерго РФ Олександр Новак заявив, що ситуація з поставками сировини буде повністю нормалізована в другій половині травня. В рамках кримінальної справи про умисне забруднення нафти затримано чотирьох осіб.

Як повідомлялося, міжнародні торговельні компанії не можуть позбутися забрудненої російської нафти, оскільки кінцеві споживачі відмовляються її приймати.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло