Захворіло у світі
12,521,347
Померло у світі
560,834
Вилікувалось у світі
6,901,607
Захворіло в Україні
52,843
Померло в Україні
1,372
Вилікувалось в Україні
25,661
Світові трейдери не можуть позбавитися російської брудної нафти – Reuters

Світові трейдери не можуть позбавитися російської брудної нафти – Reuters

Кінцеві споживачі відмовляються її приймати, побоюючись за своє нафтопереробне устаткування

Світові трейдери не можуть позбавитися російської брудної нафти – Reuters
фото pixabay.com

Міжнародні торговельні компанії Vitol, Glencore і Trafigura не можуть позбутися від забрудненої російської нафти з відвантаженням із балтійського порту Усть-Луга, оскільки кінцеві споживачі відмовляються її приймати, побоюючись за збереження свого нафтопереробного устаткування. Про це повідомляє Reuters.

За даними трейдерів і терміналу Refinitiv Eikon, принаймні десять танкерів із сумарним обсягом майже 1 млн тонн Urals перебувають у різних точках Європи в пошуках нових покупців, оскільки традиційні споживачі, в числі яких Eni, Exxon Mobil, Royal Dutch Shell, PKN і Repsol, відмовляються брати сорт з екстремально високим вмістом органічної хлору.

«Це катастрофа й величезний удар по іміджу Росії як надійного постачальника. Ми чуємо обіцянки від уряду РФ, що скоро проблема буде вирішена, але нічого досі не відбулося», – наголосив великий покупець російської нафти. Торгові компанії відмовилися від коментарів.

Раніше російська влада пообіцяла, що якісна нафта буде в порту Усть-Луги 8 травня, однак п'ять джерел у торгових колах повідомили виданню, що рівень вмісту органічної хлору в Усть-Лузі залишається високим – майже 60–75 ppm при нормі 10–15 ppm.

«Я запитав нашого фахівця з переробці, чи можемо ми купити цю нафту? Він сказав, що це великі ризики для обладнання», – сказало джерело в компанії, яка купує Urals на Балтиці для постачання на НПЗ у Європі.

Нагадаємо: забруднення нафти Urals хлорорганікою було виявлено наприкінці квітня, що змусило Білорусь тимчасово обмежити експортні постачання нафтопродуктів із Росії.

23 квітня Білорусь зупинила експорт світлих нафтопродуктів в Україну, Польщу та країни Балтії. Експорт зупинено через постачання неякісної нафти з Росії.

Як повідомлялося, Польща також зупинила транзит забрудненої російської нафти нафтопроводом «Дружба».

ЗМІ також повідомили, що наприкінці квітня з порту Усть-Луги з брудною нафтою відплили щонайменше п'ять танкерів. За їхніми даними, забруднену сировину купили Equinor (Норвегія) , Vitol (Швейцарія-Нідерланди), Trafigura (Сінгапур), Glencore (Швейцарія) і Total (Франція).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті