Захворіло у світі
5,763,122
Померло у світі
358,235
Вилікувалось у світі
2,389,735
Захворіло в Україні
22,382
Померло в Україні
669
Вилікувалось в Україні
8,439
По справі про забруднення нафти в трубопроводі «Дружба» затримано 4 особи

По справі про забруднення нафти в трубопроводі «Дружба» затримано 4 особи

Для розслідування інциденту була створена міжвідомча комісія

По справі про забруднення нафти в трубопроводі «Дружба» затримано 4 особи
Фото: Shutterstock

По справі забруднення нафти в трубопроводі «Дружба» затримано 4 особи. Про це з посиланням на міністра енергетики Росії Олександра Новака пише ТАСС.

«За підсумками перевірки знайдено джерело забруднення – це вузол обліку «Лопатіно» в Самарській області. Слідчі дії виявили групу компаній, які здійснювали незаконну діяльність і здачу в систему некондиційної нафти з використанням у наднормативної кількості хлорорганічних сполук», – повідомив він.

Новак зазначив, що за дорученням прем'єр-міністра була створена міжвідомча комісія для розслідування інциденту з забрудненням нафти.

Нагадаємо: концерн «Белнефтехим» увечері 19 квітня повідомив про постачання некондиційної нафти з РФ. За даними концерну, вміст хлорорганічних сполук в нафті Urals, що надходить нафтопроводом «Гомельтранснафта Дружба», у десятки разів перевищувало граничні значення за стандартом.

У зв'язку з цим обидва білоруських НПЗ – «Мозирський НПЗ» (Гомельська обл.) І «Нафтан» (Вітебська обл.) – повідомили про загрозу пошкодження обладнання та майже на 50% скоротили обсяги нафтопереробки.

Міненерго РФ підтвердило факт забруднення російської нафти діхлоретаном – токсичною речовиною, що використовується як розчинник жирів і парафінів и має сильні корозійні властивості.

Білорусь 23 квітня вимушено призупинила експорт світлих нафтопродуктів в Україну, Польщу та країни Балтії через надходження неякісної російської нафти.

«Гомельтранснафта Дружба» зупинила транзит «брудної» російської нафти в Європу 24 квітня, «Укртранснафта» – 25 квітня.

Загальний обсяг некондиційної російської нафти з високим вмістом хлорорганики в трубопроводах Росії, Білорусі, України та Польщі оцінюється в 5 млн тонн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті