Захворіло у світі
6,742,875
Померло у світі
395,030
Вилікувалось у світі
2,989,674
Захворіло в Україні
26,514
Померло в Україні
777
Вилікувалось в Україні
11,812
Новий глава ДПС розповів про власне бачення вирішення питання з ФОП

Новий глава ДПС розповів про власне бачення вирішення питання з ФОП

Реформа системи з ФОПами і спрощеною системою оподаткування на часі, наголосив Верланов

Новий глава ДПС розповів про власне бачення вирішення питання з ФОП
Сергій Верланов
Фото: УНІАН

Глава Державної податкової служби (ДПС) Сергій Верланов назвав зловживанням ситуацію, коли великі компанії використовують для ведення бізнесу схему з фізособами-підприємцями (ФОП), передає Економічна правда.

Про це Верланов повідомив в інтерв'ю Радіо НВ.

Він зазначив, що для вирішення цієї проблеми приймати нові закони не потрібно.

«Ми будемо шукати аргументи в існуючому законодавстві, в судовій практиці, в Кодексі законів про працю про те, що є ситуації, в яких це є зловживанням. Концепція зловживання правом відома. Думаю, ми попрацюємо в цьому напрямку», – зазначив він.

Верланов назвав великим викликом для економіки те, що практично весь малий і середній бізнес так чи інакше пов'язаний з ФОПами і юридичними особами на спрощеній системі оподаткування.

«Розбиття цих малих і середніх бізнесів на декілька або на декілька десятків чи сотень ФОПів не дає фактично консолідувати звітність компанії, показати вартість цього бізнесу, відповідно бізнес перестає розвиватися», – заявив він.

Глава Податкової підкреслив, що 98,5% податку на прибуток в Україні платить всього 5 000 компаній, хоча зареєстровано близько 0,5 млн.

«Ми бачимо, що у нас фактично немає цього консолідованого середнього бізнесу. Він де-факто є, але де-юре його немає», – сказав Верланов.

Він додав, що через це бізнес не може отримати капітал для розширення бізнесу, впровадження інновацій, виходу на міжнародні ринки.

«Реформа системи з ФОПами і спрощеною системою оподаткування на часі», – зазначив він.
В ході зміни цієї системи потрібно враховувати, що завдяки їй в Україні з'явилися цілі прогресивні галузі та високомобільні частини населення: IT, консалтинговий бізнес, креативна індустрія, підкреслив Верланов.

Як відомо, бізнес, підписуючи цивільно-правовий договір з ФОП, звільняється від сплати 22% єдиного соціального внеску з фонду заробітної плати працівників.

А ФОП 3-ї групи на спрощеній системі оподаткування сплачує до держбюджету тільки 5% від отриманих грошей і мінімальний місячний соціальний внесок (918 грн на лютий 2019 року).

Раніше президент України Петро Порошенко і прем'єр-міністр Володимир Гройсман заспокоїли айтішників щодо питання ФОП. У вою чергу, IT-індустрія виступає проти змін до Трудового кодексу і вважає, що уряд хоче таким чином «прикрити» схему з працевлаштуванням ФОПів.

Так, Порошенко заявляв, що «не бачив» поправок, які б могли обмежити діяльність ФОПів на єдиному податку, а отже айтішники мають почувати себе захищеними.

Нагадаємо: Міністерство соціальної політики підготувало неприємний сюрприз для власників численних компаній, які наймають персонал в Україні і оформляють співробітників у якості ФОП. На сайті держоргану опублікований проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників і протидії застосуванню незадекларованої праці». У разі затвердження законопроект може мати найсерйозніші наслідки для українського IT-сектору. Детальніше про це у колонці адвоката Олексія Бурчевського, спеціально для Mind.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті