Новий глава ДПС розповів про власне бачення вирішення питання з ФОП
Реформа системи з ФОПами і спрощеною системою оподаткування на часі, наголосив Верланов

Глава Державної податкової служби (ДПС) Сергій Верланов назвав зловживанням ситуацію, коли великі компанії використовують для ведення бізнесу схему з фізособами-підприємцями (ФОП), передає Економічна правда.
Про це Верланов повідомив в інтерв'ю Радіо НВ.
Він зазначив, що для вирішення цієї проблеми приймати нові закони не потрібно.
«Ми будемо шукати аргументи в існуючому законодавстві, в судовій практиці, в Кодексі законів про працю про те, що є ситуації, в яких це є зловживанням. Концепція зловживання правом відома. Думаю, ми попрацюємо в цьому напрямку», – зазначив він.
Верланов назвав великим викликом для економіки те, що практично весь малий і середній бізнес так чи інакше пов'язаний з ФОПами і юридичними особами на спрощеній системі оподаткування.
«Розбиття цих малих і середніх бізнесів на декілька або на декілька десятків чи сотень ФОПів не дає фактично консолідувати звітність компанії, показати вартість цього бізнесу, відповідно бізнес перестає розвиватися», – заявив він.
Глава Податкової підкреслив, що 98,5% податку на прибуток в Україні платить всього 5 000 компаній, хоча зареєстровано близько 0,5 млн.
«Ми бачимо, що у нас фактично немає цього консолідованого середнього бізнесу. Він де-факто є, але де-юре його немає», – сказав Верланов.
Він додав, що через це бізнес не може отримати капітал для розширення бізнесу, впровадження інновацій, виходу на міжнародні ринки.
«Реформа системи з ФОПами і спрощеною системою оподаткування на часі», – зазначив він.
В ході зміни цієї системи потрібно враховувати, що завдяки їй в Україні з'явилися цілі прогресивні галузі та високомобільні частини населення: IT, консалтинговий бізнес, креативна індустрія, підкреслив Верланов.
Як відомо, бізнес, підписуючи цивільно-правовий договір з ФОП, звільняється від сплати 22% єдиного соціального внеску з фонду заробітної плати працівників.
А ФОП 3-ї групи на спрощеній системі оподаткування сплачує до держбюджету тільки 5% від отриманих грошей і мінімальний місячний соціальний внесок (918 грн на лютий 2019 року).
Раніше президент України Петро Порошенко і прем'єр-міністр Володимир Гройсман заспокоїли айтішників щодо питання ФОП. У вою чергу, IT-індустрія виступає проти змін до Трудового кодексу і вважає, що уряд хоче таким чином «прикрити» схему з працевлаштуванням ФОПів.
Так, Порошенко заявляв, що «не бачив» поправок, які б могли обмежити діяльність ФОПів на єдиному податку, а отже айтішники мають почувати себе захищеними.
Нагадаємо: Міністерство соціальної політики підготувало неприємний сюрприз для власників численних компаній, які наймають персонал в Україні і оформляють співробітників у якості ФОП. На сайті держоргану опублікований проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників і протидії застосуванню незадекларованої праці». У разі затвердження законопроект може мати найсерйозніші наслідки для українського IT-сектору. Детальніше про це у колонці адвоката Олексія Бурчевського, спеціально для Mind.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].