НКРЕКП втратила повноваження регулювання сфери поводження з побутовими відходами

НКРЕКП втратила повноваження регулювання сфери поводження з побутовими відходами

Співвласники багатоквартирних будинків мають прийняти рішення про моделі організації договірних відносин із виконавцями комунальних послуг

НКРЕКП втратила повноваження регулювання сфери поводження з побутовими відходами
фото www.facebook.com/nerc.gov.ua

Нацкомісія, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), повідомила, що з 1 травня втратила повноваження держрегулювання галузі перероблення та захоронення побутових відходів у зв'язку  з набранням чинності окремих положень закону України «Про житлово-комунальні відходи». Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

НКРЕКП отримала повноваження держрегулювання галузі перероблення та захоронення побутових відходів в кінці 2016 року у відповідності до закону «Про НКРЕКП». Комісія була уповноважена регулювати (ліцензувати та встановлювати тарифи) діяльність у сфері перероблення та захоронення побутових відходів суб'єктів, які обслуговують населені пункти чисельністю понад 100 000 осіб, а також експлуатують об'єкти потужністю понад 50 000 тонн, або 200 000 кубометрів побутових відходів на рік . У 2017–2018 роках регулятор видав більш ніж 50 ліцензій у сфері захоронення побутових відходів. Комісія регулювала діяльність 33 ліцензіатів.

Як повідомлялося, Верховна Рада прийняла нову редакцію закону «Про житлово-комунальні послуги» 9 листопада 2017 року. Закон став четвертим ключовим законом у реформі енергоефективності (раніше були прийняті закони «Про енергоефективність будівель», «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», «Про Фонд енергоефективності»).

Згідно з перехідними положеннями до закону, документ набуває чинності на наступний день після його опублікування і вводиться в дію через шість місяців із дня набрання чинності, за винятком п. 7 ч. 1, п.1 0 ч. 2, п. 2 ч.  4 ст. 7, ч. 3 ст. 11, абз. 1 і 2 ч. 5 ст. 18, ч. 1 ст. 26, які вводяться в дію з 1 травня 2019 року.

Укладені до набрання законом чинності договори про надання житлово-комунальних послуг діятимуть ще протягом одного року після введення його в дію. Протягом цього строку співвласники багатоквартирних будинків повинні прийняти рішення про моделі організації договірних відносин із виконавцями комунальних послуг (крім послуг із постачання електроенергії та природного газу).

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло