НКРЕКП втратила повноваження регулювання сфери поводження з побутовими відходами
Співвласники багатоквартирних будинків мають прийняти рішення про моделі організації договірних відносин із виконавцями комунальних послуг

Нацкомісія, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), повідомила, що з 1 травня втратила повноваження держрегулювання галузі перероблення та захоронення побутових відходів у зв'язку з набранням чинності окремих положень закону України «Про житлово-комунальні відходи». Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.
НКРЕКП отримала повноваження держрегулювання галузі перероблення та захоронення побутових відходів в кінці 2016 року у відповідності до закону «Про НКРЕКП». Комісія була уповноважена регулювати (ліцензувати та встановлювати тарифи) діяльність у сфері перероблення та захоронення побутових відходів суб'єктів, які обслуговують населені пункти чисельністю понад 100 000 осіб, а також експлуатують об'єкти потужністю понад 50 000 тонн, або 200 000 кубометрів побутових відходів на рік . У 2017–2018 роках регулятор видав більш ніж 50 ліцензій у сфері захоронення побутових відходів. Комісія регулювала діяльність 33 ліцензіатів.
Як повідомлялося, Верховна Рада прийняла нову редакцію закону «Про житлово-комунальні послуги» 9 листопада 2017 року. Закон став четвертим ключовим законом у реформі енергоефективності (раніше були прийняті закони «Про енергоефективність будівель», «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», «Про Фонд енергоефективності»).
Згідно з перехідними положеннями до закону, документ набуває чинності на наступний день після його опублікування і вводиться в дію через шість місяців із дня набрання чинності, за винятком п. 7 ч. 1, п.1 0 ч. 2, п. 2 ч. 4 ст. 7, ч. 3 ст. 11, абз. 1 і 2 ч. 5 ст. 18, ч. 1 ст. 26, які вводяться в дію з 1 травня 2019 року.
Укладені до набрання законом чинності договори про надання житлово-комунальних послуг діятимуть ще протягом одного року після введення його в дію. Протягом цього строку співвласники багатоквартирних будинків повинні прийняти рішення про моделі організації договірних відносин із виконавцями комунальних послуг (крім послуг із постачання електроенергії та природного газу).
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].