Український павільйон на виставці «Експо-2020» будуватиме компанія з ОАЕ

Український павільйон на виставці «Експо-2020» будуватиме компанія з ОАЕ

Дві компанії – учасниці тендеру на будівництво подали скаргу до АМКУ щодо неправомірності рішення обрання переможця

Український павільйон на виставці 	«Експо-2020» будуватиме компанія з ОАЕ
Фото: pixabay

У тендері на будівництво українського павільйону на виставці «Експо-2020» у Дубаї перемогла компанія ASGC Construction LLC (ОАЕ).

За умовами тендеру у системі електронних публічних закупівель ProZorro, компанія має збудувати український павільйон під чистове оздоблення разом із підведенням усіх необхідних комунікацій (електро-, водопостачання та інше), а також облаштувати прилеглу територію відповідно до вимог Організаційного комітету «Експо-2020».

ASGC Construction LLC є однією з найбільших будівельних компаній в ОАЕ та входить до вертикально-інтегрованої групи компаній ASGC (Al Shafar General Contracting), яка була заснована в 1989 році. ASGC Construction LLC має низку нагород у галузі будівництва та реалізації масштабних архітектурно-будівельних проектів. Наймасштабнішими проектами ASGC Construction LLC є тематичний павільйон Sustainability у рамках Всесвітньої виставки «Експо-2020», Бібліотека Мухаммеда бін Рашида в ОАЕ, «Дубай Арена», музей Etihad.

Дві компанії – учасниці тендеру – ТОВ «Аліас Інвест Груп» та ТОВ «Неодім Захід» – подали скаргу до Антимонопольного комітету (АМКУ) щодо неправомірності рішення обрання переможця. Засідання АМКУ призначено на 17 травня цього року. Мінекономрозвитку наголошує, що оскарження результатів торгів затягує процес підготовки та може взагалі заблокувати участь України у Всесвітній виставці «Експо-2020», оскільки підрядник має завершити будівництво павільйону України відповідно до вимог Організаційного комітету «Експо-2020» не пізніше 19 жовтня 2019 року.

Водночас договір про будівництво павільйону не може початись до остаточного визначення переможця тендеру.

Нагадаємо: 27 лютого цього року стартував прийом конкурсних заявок на будівництво павільйону України на «Експо-2020» в Дубаї. Подати заявку через систему ProZorro можна було до 18 березня.

Раніше Mind писав, що торік за підсумками тендеру з будівництва українського павільйону для «Експо-2020» була обрана компанія «ТД «Промфінінвест», яка намагалася завести в тендер клона.

Нагадаємо: 13 вересня 2018 року МЕРТ уже оголошувало тендер на вибір підрядника для розробки дизайну українського павільйону на всесвітній виставці Експо-2020, яка відбудеться в Дубаї, ОАЕ. За результатами торгів договір на створення проектно-кошторисної документації та дизайн-концепту українського павільйону вартістю 2,99 млн грн уклало ТОВ «ТД «Промфінінвест».

Mind намагався зв'язатися з МЕРТ та з переможцем конкурсу для уточнення деталей, проте не зміг отримати коментар.  Жоден із телефонів юридичної адреси компанії – переможця тендеру не є чинним. Офіційного сайту ТОВ «ТД «Промфінінвест» не існує, так само як і сторінок у соцмережах – як корпоративних, так і особистих засновника. У відповідь на запит редакції Мінекономрозвитку спочатку надало непрацюючі номери телефонів «Промфінінвест». Потім від надання прямого контакту переможця у МЕРТ відмовились, агрументувавши, що це службова інформація.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті