Український павільйон для «Експо–2020» розроблятиме компанія, яка намагалася завести в тендер клона
Договір на створення проектно-кошторисної документації та дизайн-концепту українського павільйону вартістю 2,99 млн грн уклало ТОВ «ТД «Промфінінвест»

13 вересня минулого року Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) оголосило тендер на вибір підрядника для розробки дизайну українського павільйону на всесвітній виставці «Експо–2020», яка відбудеться через 2 роки в Дубаї, ОАЕ.
Торги на закупівлю послуг із розробки концепції, ескізів та кошторисної документації Національного павільйону України на «Експо-2020» намагалися розіграли між двох учасників, які мають спільних засновників. Але в останній момент долучилися ще двоє, що змусило переможця знизити вартість на мільйон гривень.
За результатами торгів договір на створення проектно-кошторисної документації та дизайн-концепту українського павільйону вартістю 2,99 млн грн уклало ТОВ «ТД «Промфінінвест».
За даними Мінекономрозвитку, переможець розробив 5 варіантів концепції участі України у виставці «Експо–2020». Зокрема концепція включала розроблення логотипу та емблеми Національного павільйону України, макетів друкованих рекламно-інформаційних матеріалів, концептуального архітектурного дизайну павільйону та прилеглої території згідно з площею земельної ділянки, виділеної Україні; pозроблення ескізів конструкцій павільйону України та прилеглої території; комп’ютерну побудову перспектив конструкцій павільйону та прилеглої території; розроблення концептуального дизайну внутрішнього облаштування павільйону, включаючи концептуальні розробки щодо представлення України (експонати) відповідно до теми; попередні орієнтовні розрахунки вартості внутрішнього облаштування павільйону.
Отримати коментар у переможця тендеру не вдалося. Жоден із телефонів юридичної адреси компанії не є чинними. Офіційного сайту ТОВ «Промфінінвест» також не існує, так само як і сторінок в соцмережах – як корпоративних, так і особистих засновника.
У відповідь на запит редакції Mind, Мінекономрозвитку спочатку надало непрацюючі номери телефонів ТОВ «Промфінінвест». Від надання прямого контакту переможця у МЕРТ відмовились, агрументувавши це службовою інформацією.
Конкурентами на тендері виступили більше відомі на ринку компанії ТОВ «АІММ-ГРУП» із пропозицією 3 млн грн, ТОВ «Експосервіс Україна» і ТОВ «Центр міжнародної ділової співпраці» з пропозицією 3,45 млн грн.
У перебігу торгів ще один учасник, «Експосервіс Україна», знизивши вартість до 3 (трьох) гривень, в наслідок чого пропозиція була відхилена тендерним комітетом. Зрештою, «Промфінінвест» опустився на 10 000 грн нижче найближчого конкурента та виявився переможцем.
Цікаво, що єдиним учасником і керівником ТОВ «ТД «Промфінінвест» є Олександр Погрібний, який також володіє 50% у статутному капіталі ТОВ «Експоальянс». Власником другої 50% частки ТОВ «Експоальянс» є Олександр Горобей. Він же є 100% власником ТОВ «Експосервіс Україна», яке зійшло з торгів через нерелевантну зміну цінової пропозиції. Скоріш за все, компанії подали пов’язану особу для того, аби тендер відбувся, але після того, як до конкурсу долучились інші компанії – «Експосервіс» знялись з торгів.
Досі ТОВ «ТД «Промфінінвест» брало участь лише в допорогових закупівлях – переважно з архітектурних, інженерних та планувальних послуг, де виступало єдиним учасником. Інша компанія Олександра Погрібного та Олександра Горобея – ТОВ «ТД «Трансагро» – вже перемагало у тендерах з організації виставок.
ТОВ «АІММ-Груп» добре відомий гравець на ринку архітектурно-консалтингових послуг, який має у своєму портфоліо, зокрема, проект реконструкції кінотеатру «Жовтень» у Києві, головного офісу НЕК «Укренерго» та першого поверху столичної мерії. Єдиним власником компанії є архітектор Анна Іскіердо.
Представник АІММ Ярослав Кучеренко не вбачає у результатах тендеру процедурних порушень.
«Кожен визначає вартість своїх послуг складністю та амбітністю власного задуму. Україна має багато традицію – з одного боку, з іншого – неабияку жагу до інновацій. І перше, і друге ми намагалися реалізувати в своєму концепті українського павільйону. І цей проект вимагав тих коштів, які були зазначені на старті. Подальше зниження ціни могло зашкодити втілити наш задум», – прокоментував він результати тендеру.
Учасниками ТОВ «Центр міжнародної ділової співпраці» є Торгово-промислова палата України (50%) і ТОВ «Туристична компанія «Київський супутник» (50%), яку контролює Павло Маркелов (63%). Зв’язатися з компетентним представником компанії через телефони реєстрації не вдалося.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].