Захворіло у світі
6,014,117
Померло у світі
367,627
Вилікувалось у світі
2,538,227
Захворіло в Україні
23,204
Померло в Україні
696
Вилікувалось в Україні
9,311
Український павільйон для «Експо–2020» розроблятиме компанія, яка намагалася завести в тендер клона

Український павільйон для «Експо–2020» розроблятиме компанія, яка намагалася завести в тендер клона

Договір на створення проектно-кошторисної документації та дизайн-концепту українського павільйону вартістю 2,99 млн грн уклало ТОВ «ТД «Промфінінвест»

Український павільйон для «Експо–2020» розроблятиме компанія, яка намагалася завести в тендер клона
Фото: Flickr

13 вересня минулого року Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) оголосило тендер на вибір підрядника для розробки дизайну українського павільйону на всесвітній виставці «Експо–2020», яка відбудеться через 2 роки в Дубаї, ОАЕ.

Торги на закупівлю послуг із розробки концепції, ескізів та кошторисної документації Національного павільйону України на «Експо-2020» намагалися розіграли між двох учасників, які мають спільних засновників. Але в останній момент долучилися ще двоє, що змусило переможця знизити вартість на мільйон гривень.

За результатами торгів договір на створення проектно-кошторисної документації та дизайн-концепту українського павільйону вартістю 2,99 млн грн уклало ТОВ «ТД «Промфінінвест».

За даними Мінекономрозвитку, переможець розробив 5 варіантів концепції участі України у виставці «Експо–2020». Зокрема концепція включала розроблення логотипу та емблеми Національного павільйону України, макетів друкованих рекламно-інформаційних матеріалів, концептуального архітектурного дизайну павільйону та прилеглої території згідно з площею земельної ділянки, виділеної Україні; pозроблення ескізів конструкцій павільйону України та прилеглої території; комп’ютерну побудову перспектив конструкцій павільйону та прилеглої території; розроблення концептуального дизайну внутрішнього облаштування павільйону, включаючи концептуальні розробки щодо представлення України (експонати) відповідно до теми; попередні орієнтовні розрахунки вартості внутрішнього облаштування павільйону.

Отримати коментар у переможця тендеру не вдалося. Жоден із телефонів юридичної адреси компанії не є чинними. Офіційного сайту ТОВ «Промфінінвест» також не існує, так само як і сторінок в соцмережах – як корпоративних, так і особистих засновника.

У відповідь на запит редакції Mind, Мінекономрозвитку спочатку надало непрацюючі номери телефонів ТОВ «Промфінінвест». Від надання прямого контакту переможця у МЕРТ відмовились, агрументувавши це службовою інформацією.

Конкурентами на тендері виступили більше відомі на ринку компанії ТОВ «АІММ-ГРУП» із пропозицією 3 млн грн, ТОВ «Експосервіс Україна» і ТОВ «Центр міжнародної ділової співпраці» з пропозицією 3,45 млн грн.

У перебігу торгів ще один учасник, «Експосервіс Україна», знизивши вартість до 3 (трьох) гривень, в наслідок чого  пропозиція була відхилена тендерним комітетом. Зрештою, «Промфінінвест» опустився на 10 000 грн нижче найближчого конкурента та виявився переможцем.

Цікаво, що єдиним учасником і керівником ТОВ «ТД «Промфінінвест» є Олександр Погрібний, який також володіє 50% у статутному капіталі ТОВ «Експоальянс». Власником другої 50% частки ТОВ «Експоальянс» є Олександр Горобей. Він же є 100% власником ТОВ «Експосервіс Україна», яке зійшло з торгів через нерелевантну зміну цінової пропозиції. Скоріш за все, компанії подали пов’язану особу для того, аби тендер відбувся, але після того, як до конкурсу долучились інші компанії – «Експосервіс» знялись з торгів.

Досі ТОВ «ТД «Промфінінвест» брало участь лише в допорогових закупівлях – переважно з архітектурних, інженерних та планувальних послуг, де виступало єдиним учасником. Інша компанія Олександра Погрібного та Олександра Горобея –   ТОВ «ТД «Трансагро» – вже перемагало у тендерах з організації виставок.

ТОВ «АІММ-Груп» добре відомий гравець на ринку архітектурно-консалтингових послуг, який має у своєму портфоліо, зокрема, проект реконструкції кінотеатру «Жовтень» у Києві, головного офісу НЕК «Укренерго» та першого поверху столичної мерії. Єдиним власником компанії є архітектор Анна Іскіердо.

Представник АІММ Ярослав Кучеренко не вбачає у результатах тендеру процедурних порушень.

«Кожен визначає вартість своїх послуг складністю та амбітністю власного задуму. Україна має багато традицію – з одного боку, з іншого – неабияку жагу до інновацій. І перше, і друге ми намагалися реалізувати в своєму концепті українського павільйону. І цей проект вимагав тих коштів, які були зазначені на старті. Подальше зниження ціни могло зашкодити втілити наш задум», – прокоментував він результати тендеру.

Учасниками ТОВ «Центр міжнародної ділової співпраці» є Торгово-промислова палата України (50%) і ТОВ «Туристична компанія «Київський супутник» (50%), яку контролює Павло Маркелов (63%). Зв’язатися з компетентним представником компанії через телефони реєстрації не вдалося.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті