Фігурант справи про «Дружбу» звинуватив «Татнєфть» у постачанні «брудної» нафти

Фігурант справи про «Дружбу» звинуватив «Татнєфть» у постачанні «брудної» нафти

«Татнєфть» усі обвинувачення відкидає

Фігурант справи про «Дружбу» звинуватив «Татнєфть» у постачанні «брудної» нафти
Фото: tatneft.ru

Бізнесмен Роман Трушев, якого звинувачують у зливі забрудненої хлорорганікою нафти в експортний нафтопровід «Дружба», заявив, що перевищення якщо і було, то незначне. Зате в нафти, що здається «Татнєфтью», перевищення було в сотні разів. Про це Трушев розповів у інтерв'ю виданню «Коммерсант», передає enkorr.

Трушев каже, що має в своєму розпорядженні достовірні дані, ніби в нафті «Татнєфті» наприкінці квітня вміст хлорорганіки досягав 2700 ppm при нормі в 10 ppm, «але цей факт не перевіряється слідчими органами».

За його версією, нафти, яка здавалась через приймально-здавальний пункт «Лопатино», просто не вистачило б для забруднення всієї нафти в «Дружбі» до Білорусі.

За словами Трушева, хлорорганіку використовують усі компанії з виснаженими родовищами.

Як повідомляє ТАСС, «Татнєфть» усі обвинувачення відкидає.

«Компанія «Татнєфть» ніколи ні для яких цілей не використовувала і не використовує хлорорганіку, в тому числі й для нафтовіддачі», – заявили в компанії. За словами представника «Татнєфті», згідно з даними лабораторних досліджень проб нафти, в тому числі повторно арбітражних, «ніяких відхилень від норм при здаванні нафти на приймально-здавальних пунктах «Татнєфті» в систему «Транснафти» не зафіксовано».

Крім того, він також прокоментував слова Трушева про те, що «Татнєфть» є одним з найбільших постачальників нафти на ЛВДС «Лопатин».

«Татнєфть» не постачає нафту безпосередньо в нафтопровід «Дружба», компанія здає нафту в систему «Транснафти», в якій потім формуються вантажопотоки нафти», – сказав представник компанії.

Нагадаємо: проблеми з якістю російської нафти були зафіксовані концерном «Білнафтохім» увечері 19 квітня. За даними концерну, вміст хлорорганічних сполук в нафті Urals, що надходить нафтопроводом «Дружба», перевищувало в десятки разів граничні значення за стандартом. У зв’язку з цим  «Білнафтохім» тимчасово обмежив експортні поставки нафтопродуктів із Росії.

23 квітня Білорусь зупинила експорт світлих нафтопродуктів в Україну, Польщу та країни Балтії. Експорт зупинено через постачання неякісної нафти з Росії.

Як повідомлялося, Польща також зупинила транзит забрудненої російської нафти нафтопроводом «Дружба».

АТ «Укртранснафта» (УТН) станом на 2 травня недоотримало 29,2 млн грн (близько 1 млн євро) виручки через припинення з вечора 25 квітня транзиту російської нафти в напрямку Словаччини, Чехії та Угорщини.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко оцінив суму збитків, яких зазнали білоруські підприємства від попадання брудної нафти в трубопровід «Дружба», в сотні мільйонів доларів. Він вважає, що збитки має компенсувати Росія.

Як повідомлялось, у справі забруднення нафти в трубопроводі «Дружба» затримано 4 особи. 

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло