«Укртранснафта» недоотримала близько 1 млн євро через зупинку транзиту нафти нафтопроводом «Дружба»
УТН розраховує, що невиконані плани поставок нафти російських вантажовідправників буде надолужено

АТ «Укртранснафта» (УТН) станом на 2 травня недоотримала 29,2 млн грн (близько 1 млн євро) виручки з-за припинення з вечора 25 квітня транзиту російської нафти в напрямку Словаччини, Чехії та Угорщини, передає Інтерфакс-Україна.
«З огляду на ситуацію, що склалася, а також з огляду на необхідність виконання російськими компаніями своїх договірних зобов'язань, «Укртранснафта» розраховує, що невиконані плани поставок нафти російських вантажовідправників буде надолужено за рахунок збільшення обсягів перекачування в наступні звітні періоди до кінця поточного року», – відзначили в коментарі агентству .
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
В УТН уточнили, що нафта з підвищеним вмістом хлору в процесі транспортування не завдає шкоди трубопроводам компанії, а відсутність на сьогодні прямого збитку інфраструктурі робить неактуальним питання такої компенсації.
«Разом з тим якщо при проведенні технічних робіт, пов'язаних з рішенням ситуації, що склалася, УТН понесе будь-які витрати нестандартного характеру, компенсація таких витрат буде проведена замовником послуг відповідно до чинних договірних умов», – йдеться у відповіді на запит.
За оцінкою компанії, потенційний обсяг транзитної нафти зі зміненими якісними характеристиками в трубопровідній системі і резервуарних парках української ділянки магістрального нафтопроводу «Дружба» становить близько 500 000 тонн. В цілому сумарна номінальна ємність резервуарних парків УТН, задіяних в транспортуванні нафти, становить 883 000 куб. м, з яких 257 000 куб. м – номінальна ємність резервуарних парків системи «Дружба» УТН.
«Всі рішення спрямовані на швидке відновлення безперебійного транзиту нафти за маршрутом південної гілки нафтопроводу «Дружба», виходячи із задіяних і вільних потужностей кожної з ділянок системи, за існуюючими договірними умовами і зобов'язаннями між постачальниками, транспортними компаніями і кінцевими споживачами, вимог нормативно-правових документів, а також законодавчих вимог, включаючи митні норми», – резюмували в УТН.
Погоджений учасниками процесу план дій передбачає вихід системи магістральних нафтопроводів «Дружба» на штатний режим роботи до 20 травня 2019 року.
Нагадаємо, концерн «Белнефтехим» увечері 19 квітня повідомив про постачання некондиційної нафти з РФ. За даними концерну, вміст хлорорганічних сполук в надходить по нафтопроводу «Гомельтранснафта Дружба» нафти Urals в десятки разів перевищувало граничні значення по стандарту.
У зв'язку з цим обидва білоруських НПЗ – «Мозирський НПЗ» (Гомельська обл.) І «Нафтан» (Вітебська обл.) – повідомили про загрозу пошкодження обладнання та майже на 50% скоротили обсяги нафтопереробки.
Міненерго РФ підтвердило факт забруднення російської нафти діхлоретаном – токсичною речовиною, використовуваним як розчинник жирів і парафінів, яке володіє сильними корозійними властивостями.
Білорусь 23 квітня вимушено призупинила експорт світлих нафтопродуктів в Україну, Польщу і країни Балтії через надходження неякісної російської нафти.
«Гомельтранснафта Дружба» зупинило транзит «брудної» російської нафти в Європу 24 квітня, «Укртранснафта» – 25 квітня.
Загальний обсяг некондиційної російської нафти з високим вмістом хлорорганики, який скупчився в трубопроводах Росії, Білорусі, України та Польщі, оцінюється в 5 млн тонн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.