НКРЕКП пропонує визначити «Енергоатом» постачальником електроенергії для населення

НКРЕКП пропонує визначити «Енергоатом» постачальником електроенергії для населення

Компенсувати збитки від продажу електроенергії для населення хочуть за рахунок «Енергоатому», а не ДТЕК Ахметова

НКРЕКП пропонує визначити «Енергоатом» постачальником електроенергії для населення
Фото: УНІАН

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), пропонує визначити «Енергоатом» як постачальника електроенергії за низьким тарифом для населення. Про це пише видання Наші гроші з посиланням на лист члена НКРЕКП Дмитра Коваленка до Міністерства енергетики та вуглепрому.

Коваленко написав, що найоптимальнішим, на думку НКРЕКП, є варіант компенсації різниці між ринковою та регульованою ціною електроенергії для побутових споживачів за рахунок прибутку «Енергоатому».

«Цей варіант дозволить зменшити вірогідні надприбутки виробника електричної енергії на АЕС та не збільшувати ринкову ціну на розмір компенсації», – зазначив він.

Такий варіант розробили у НКРЕКП для збереження середньозваженого тарифу для населення на діючому рівні 1,03 грн за 1 кВт*год.

Додамо, що в Міненерго розглянули листа НКРЕКП і доручили «Енергоатому» вивчити документ і підготувати пропозиції щодо оптимального варіанту компенсації за рахунок виробника на АЕС.

Про покладення якихось зобов’язань чи видатків на теплову генерацію у проекті НКРЕКП не сказано.

Видання відзначає, що покладення на «Енергоатом» збитків від продажу енергії населенню означатиме, що інший крупний виробник ДТЕК продовжить працювати на ринку промислових споживачів, де на сьогодні тарифи у 2–3 рази вищі, аніж тарифи для населення.

Тариф теплової генерації, де 80% ТЕС належить компанії ДТЕК Ріната Ахметова, у лютому склав 2,17 грн за 1 кВт*год. За три роки дії формули «Роттердам+» тариф теплоенергетиків зріс на 140% і зараз є на 45% вищим, ніж ціна електроенергії на біржі в Угорщині, куди ДТЕК експортує електроенергію.

Тариф НАЕК «Енергоатом» складає 0,57 грн за 1 кВт*год, що у 3,8 раза нижче за тариф теплової генерації за лютий 2018 року.

Нагадаємо: з 1 липня 2019 року має почати діяти нова модель оптового ринку електроенергії, де всі виробники мають працювати у рівних умовах. Проте така пропозиція НКРЕКП призведе до збереження надприбутків у компанії ДТЕК (теплової генерації) та до відносно нижчих фінансових результатів у державного «Енергоатому».

Додамо, що в грудні 2018 року Антимонопольний комітет не побачив зловживань монопольним становищем у компанії ДТЕК. Підставою для такого рішення АМКУ було те, що ринок електроенергії регулюється НКРЕКП і Міненерго, а відтак монополізм групи Ахметова мають контролювати саме ці органи влади.

Читайте також наш матеріал «Струм по-європейськи: як Україна лібералізує свій ринок електроенергії».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті