Парубій підписав закон про мову

Парубій підписав закон про мову

Рада відхилила чотири проекти постанов, якими низка народних депутатів пропонували скасувати результати голосування в другому читанні та в цілому за цей закон

Парубій підписав закон про мову
Голова ВРУ Андрій Парубій
Фото: УНІАН

Верховна Рада відхилила чотири проекти постанов, якими низка народних депутатів пропонували скасувати результати голосування в другому читанні та в цілому за законопроект (№5670-д) про мову.

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій сьогодні, 14 травня, підписав мовний закон.

Як передає Інтерфакс-Україна, жоден із проектів постанов – № 5670-д-п, 5670-д-п1, 5670-д-п2, 5670-д-П3 – не набрав 226 мінімально необхідних голосів для того, щоб бути прийнятим і таким чином скасувати результати голосування за мовний закон.

Ці проекти постанов ініціювали народні депутати з фракції «Опозиційний блок», а також позафракційні парламентарії.

Відхиливши ці постанови, Верховна Рада розблокувала можливість голові парламенту підписати закон про функціонування української мови як державної.

Нагадаємо: 25 квітня цього року, Рада прийняла законопроект «Про забезпечення функціонування української мови як державної» (5670-д) у другому читанні та в цілому.

Законопроект, зокрема, передбачає, що серед посадовців українською вільно мають розмовляти президент, голова парламенту та його заступники, прем’єр-міністр та віце-прем’єри, голови міністерств та всіх державних установ, депутати, держслужбовці, посадові особи органів місцевої влади, судді та адвокати, викладачі та медпрацівники.

Також компаніям доведеться перекладати сайти українською. Ця норма почне діяти через 18 місяців після того, як закон про українську мову набере чинності.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті