Прибутки Nissan впали до майже десятирічного мінімуму

Прибутки Nissan впали до майже десятирічного мінімуму

У компанії це пов’язують зі скандалом з екс-керівником автовиробника, аналітики знаходять і інші причини

Прибутки Nissan впали до майже десятирічного мінімуму
фото flickr.com

У вівторок, 14 травня, японська автомобільна корпорація Nissan, що постраждала від кризи після арешту її екс-керівника Карлоса Гона, оприлюднила фінансові показники за рік, що впали майже до мінімуму за 10 років. Про це повідомляє AFP.

Чистий прибуток за фінансовий рік, що закінчився у березні 2019 року, склав 319 млрд єн ($2,9 млрд), що є найнижчим показником із 2009/2010 року, коли компанія постраждала від світової фінансової кризи.

Цьогорічний показник знизився на 57% у порівнянні з попереднім фінансовим роком, а прогноз прибутку на наступний рік є ще гіршим.

Очільник Nissan Хірото Сайкава назвав ці показники «дном» для компанії та додав: «Будь ласка, дайте нам час прийти до тями».

Продажі за звітний період у світі впали на 4,4% – до 5,5 млн одиниць. Продажі автовиробника в Європі впали на 17,8% – до 536 000 автівок, втім зросли в Японії на 2,1% – до 596 000 одиниць.

Компанія постраждала через шкоду репутації, викликану юридичними проблемами: екс-голові Карлосу Гону пред’явлено чотири обвинувачення у фінансових злочинах, які він відкидає .

«Є багато негативної спадщини, отриманої від попереднього керівництва, – зазначив Сайкава. – Чесно кажучи, був період, коли ми не могли зосередитися на справах».

Але аналітики наголошують і на низці інших проблем, зокрема на погіршенні відносин із французьким партнером Renault та нестачі нових продуктів .

Видання зазначає, що на Сайкаву здійснюється все більший тиск, акціонери вимагають його відставки. Термін його повноважень закінчується наприкінці липня. Втім сам очільник Nissan відкинув пропозиції про відставку та сказав, що хоче розпочати нове життя для фірми, а своє звільнення обговорюватиме у «відповідний час».

Нагадаємо: у листопаді за підозрою в шахрайстві та використанні активів у власних інтересах було заарештовано главу директорів компанії Nissan Карлоса Гона. У зв'язку зі скандалом акції Renault впали на 13% на торгах у Парижі до мінімального рівня з 2014 року, акції Nissan втратили в ціні 11% у Франкфурті в той самий день, коли його затримали.

Деталі про гучну справу можна дізнатися з матеріалу Mind «Скандал, що сколихнув Японію»: як глава Nissan обкрадав свою корпорацію».

Сам Гон провину не визнає. Він вважає, що його арешт став наслідком «змови й підступності» керівників Nissan. «Люди інтерпретували сильне лідерство як диктаторство, щоб позбутися мене», – каже він.

Керівництво автокомпанії також запідозрило, що Карлос Гон оплатив своє весілля у Версалі з коштів компанії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті