Захворіло у світі
6,318,040
Померло у світі
376,885
Вилікувалось у світі
2,725,627
Захворіло в Україні
24,340
Померло в Україні
727
Вилікувалось в Україні
10,078
Кабмін підтримав доповнення щодо енергетики до Угоди про асоціацію з ЄС

Кабмін підтримав доповнення щодо енергетики до Угоди про асоціацію з ЄС

Уряд схвалив проект рішення Ради асоціації між Україною та ЄС про оновлення енергетичного додатка

Кабмін підтримав доповнення щодо енергетики до Угоди про асоціацію з ЄС
Фото: УНІАН

Уряд схвалив проект Рішення Ради асоціації між Україною та ЄС про внесення змін до енергетичного додатка до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Про це повідомляє Урядовий портал.

Кабінет міністрів України підтримав внесення до Верховної Ради законопроекту «Про ратифікацію Рішення Ради асоціації між Україною та ЄС про внесення змін і доповнень до Додатка XXVII до Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони».

Додамо, що розроблений Міненерговугілля законопроект внесла на розгляд уряду віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, назвавши прийняті рішення історичними.

«У найважливішій галузі економіки – енергетиці – Україна починає не лише правову, а й інфраструктурну інтеграцію з ЄС», – зазначила вона.

Тепер ратифікаційний законопроект має ухвалити парламент.

«Ідеться й про прозоре тарифоутворення, і про запровадження прозорого ринку видобування вуглеводнів, що відкриває шлях до інвестицій у галузь, а отже, і до збільшення власного видобутку. Цей законопроект особливо важливий з огляду на «газові» переговори з РФ. Інтеграція в єдиний енергетичний ринок ЄС дозволить нам значно посилити свої переговорні позиції. Тому це питання національної безпеки і воно не терпить зволікання», – заявила Климпуш-Цинцадзе.

Ратифікація змін і доповнень до Додатка XXVII до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС відкриє для України можливість глибшої секторальної інтеграції в галузі енергетики, яка є однією з чотирьох сфер, що наразі визначені пріоритетними у зближенні нашої держави з Європейським Союзом. Нагадаємо, окрім енергетики, це також цифровий ринок, митна співпраця, а також юстиція, свобода та безпека.

Зміни й доповнення Додатка передбачають не лише зобов’язання України у сфері енергетики, а і зобов’язання з боку ЄС. Вони, зокрема, полягають у посиленні моніторингу за імплементацією права ЄС Україною та наданні відповідних рекомендацій для досягнення визначених в оновленому Додатку цілей. Таким чином, шлях інтеграції до енергетичного ринку Європейського Союзу стає більш чітким та незворотнім.

Додаток поширюється на всі енергетичні ринки. Зокрема, в галузі електроенергії передбачено впровадження Директив і Регламентів ЄС, що стосуються умов доступу до мережі для транскордонних перетоків електроенергії, доброчесності та прозорості на гуртовому ринку електроенергії і надійності постачання електроенергії та інвестування в інфраструктуру.

Разом з тим для ринку газу передбачено впровадження вимог Євросоюзу щодо спільних правил для внутрішнього ринку природного газу, умов доступу до мереж транспортування, надійності постачання, а також вимог щодо тарифів на транспортування.

На нафтовому ринку Україна має імплементувати Директиву ЄС про зобов’язання держав-членів підтримувати мінімальні запаси сирої нафти та/або нафтопродуктів.

У сфері енергетичної інфраструктури важливим є впровадження Регламенту ЄС про настанови для транс’європейської енергетичної інфраструктури.

У сфері енергоефективності Україна бере на себе зобов’язання щодо енергетичних характеристик будівель, а також енергетичного маркування побутової техніки та обладнання. Окремо виписані вимоги щодо екодизайну для пов’язаних з енергоспоживанням продуктів. Ці заходи поліпшать стан довкілля та зменшать споживання енергії.

У галузі ядерної енергетики Україна, зокрема, має впровадити вимоги Євросоюзу щодо захисту від загроз, зумовлених впливом іонізуючого випромінювання. Також ми беремо на себе зобов’язання дотримуватися європейських норм з нагляду та контролю за перевезенням радіоактивних відходів та відпрацьованого палива, а також безпечного поводження з відпрацьованим паливом та радіоактивними відходами.

Крім цього, передбачена імплементація мережевих кодексів ЄС у секторах газу та електроенергії, зокрема, Мережевого кодексу ЄС про балансування газу в газотранспортних системах. Цей кодекс виходить за межі зобов’язань України в рамках Енергетичного співтовариства. Такий підхід дозволить вести постійний діалог із ЄС у двосторонньому форматі і стати повноправним учасником енергетичного ринку ЄС.

Раніше Mind писав, що Україна поглибить інтеграцію свого енергоринку в європейський.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті