Захворіло у світі
6,185,523
Померло у світі
372,377
Вилікувалось у світі
2,648,538
Захворіло в Україні
24,012
Померло в Україні
718
Вилікувалось в Україні
9,690
Верховний Суд не задовольнив позов АМКУ стосовно штрафу нафтовим компаніям Коломойського

Верховний Суд не задовольнив позов АМКУ стосовно штрафу нафтовим компаніям Коломойського

Йдеться про позов у справі про стягнення з ПАТ «Укртатнафта», ПАТ «НПК-Галичина» і ще чотирьох компаній штрафів на загальну суму в 1,3 млрд грн

Цей матеріал також доступний російською
Верховний Суд не задовольнив позов АМКУ стосовно штрафу нафтовим компаніям Коломойського
Ігор Коломойський
Фото УНІАН

Колегія суддів Касаційного господарського суду в складі Верховного суду залишила без задоволення касаційний позов Антимонопольного комітету України (АМКУ) у справі про стягнення з ПАТ «Укртатнафта», ПАТ «НПК-Галичина» і ще чотирьох компаній штрафів на загальну суму в 1,3 млрд грн за узгоджені дії на аукціонах з продажу нафти і газоконденсату в березні-липні 2015 року. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Зокрема з постановою суду від 8 травня, колегія дійшла висновку, що комітет в ході розслідування не вивчив чинники, що впливають на поведінку учасників торгів. Йдеться про ціну на нафту і нафтопродуктів на світовому ринку, коливанні ціни та коливання національної валюти.

На думку колегії суддів, АМКУ не досліджував питання виробничої необхідності «НПК-Галичина» в сировину на момент проведення торгів, а також обсяг закупівель і умов розрахунку, а також, не обґрунтував зв'язок між учасниками аукціонів.

«Касаційний позов АМКУ не підлягає задоволенню, а оскаржувані рішення та постанови попередніх судових інстанцій – без змін через відсутність доказів належних підстав для їх скасування», – зазначено в тексті постанови суду.

Нагадаймо, в кінці серпня минулого року, Господарський суд Києва задовольнив позови компанії «Укртатнафта» і «Нафтопереробного комплексу» Галичина» та скасував накладений на них Антимонопольним комітетом штраф у розмірі 1,3 млрд грн.

АМКУ оштрафував «Укртатнафту» та 5 компаній афілійованих із групою «Приват» (ТОВ «Прикарпаттянафтотрейд», «Котлас», «Галнафта», «Гарант-УТН» і ПАТ НПК «Галичина») на загальну суму 1,37 млрд ​​грн за змову на аукціонах з продажу нафти в березні-липні 2015 року.

Зокрема, «Укртатнафта» була оштрафована на 1 млрд гривень, НПК «Галичина» – на 326,9 млн гривень.

Суд відхилив усі доводи АМКУ і повністю підтримав позицію «Привату», що на вищезазначених аукціонах не було ніякого порушення законодавства про економічну конкуренцію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті