Захворіло у світі
5,731,837
Померло у світі
356,606
Вилікувалось у світі
2,376,542
Захворіло в Україні
22,382
Померло в Україні
669
Вилікувалось в Україні
8,439
У РФ назвали, за яких умов транзит газу Україною буде продовжено

У РФ назвали, за яких умов транзит газу Україною буде продовжено

Російська сторона переконана, що вимоги України суперечить положенням Третього енергопакету ЄС

У РФ назвали, за яких умов транзит газу Україною буде продовжено
фото УНІАН

Росія зацікавлена ​​в новому контракті на транзит газу територією України на прийнятних економічних умовах і відповідно до норм міжнародного права. Про це заявив заступник міністра енергетики Росії Анатолій Яновський, передає РБК-Україна.  

За його словами, домовленості щодо подальшого транзиту не досягнуті, чому заважає нібито несправедливе рішення арбітражного суду в Стокгольмі. Крім того, Янковський зазначив, що українська сторона пропонує фіксувати обсяги транзиту на той чи інший період часу, що суперечить положенням Третього енергопакету ЄС, який вимагає розподіляти газотранспортні потужності за результатами відповідних аукціонів. У таких аукціонах можуть брати участь всі зацікавлені особи.

«Ми, звичайно, зацікавлені в подальшому використанні української газотранспортної системи, але на прийнятних для нас економічних умовах і в повній відповідності з нормами міжнародного права», – підкреслив Яновський.

Нагадаємо: на початку травня глава НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв повідомив, що Москва розпочала переговори щодо транзиту газу.

Раніше, 27 квітня, у Пекіні президент РФ Владімір Путін заявив про те, що газопостачання України повністю залежить від транзиту російського газу через ГТС країни.

У свою чергу Коболєв зазначав, що як тільки будуть зрозумілі результати виборів, РФ погодиться на переговори.

Крім того, Коболєв заявив, що Росія прагне влаштувати нову газову війну з Україною.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті