АМКУ дозволив злиття клінік «Добробут» та «Борис»
Спецпроект
Трансформації бізнесу

АМКУ дозволив злиття клінік «Добробут» та «Борис»

Антимонопольний комітет встановив, що спільна частка клінік на ринку не перевищує 35%

АМКУ дозволив злиття клінік «Добробут» та «Борис»
Фото: УНІАН

Антимонопольний комітет України (АМКУ) схвалив злиття клінік «Добробут» та «Борис». Про це повідомили у відомстві.

АМКУ встановив, що об'єднання клінік не призведе до монополізації чи суттєвого обмеження конкуренції.

«Учасники концентрації здійснюють діяльність з надання медичних послуг, які включають, зокрема, медичну допомогу (діяльність лікарняних закладів, загальна медична практика, спеціалізована медична практика), діагностичні та лабораторні послуги. Враховуючи, що основним видом діяльності учасників концентрації є надання медичної допомоги, в той час, як проведення інструментарних діагностичних та лабораторних досліджень є вторинним і надається з метою проведення кваліфікованого обстеження, та надання медичної допомоги, для цілей дослідження заявленої концентрації товарними межами ринку визначено медичну допомогу. При цьому законодавство України не проводить розмежування у визначенні медичних послуг, що надаються державними/комунальними закладами охорони здоров’я та приватними закладами охорони здоров’я/приватними підприємцями», – зазначили в АМКУ.

За даними відомства, спільна частка на ринку медичної допомоги в Києві «Добробуту» та «Бориса» не перевищує 35% за підсумками 2016, 2017 і першого півріччя 2018 року. У той же час встановлено, що медичний ринок Києва є висококонкурентним, і після злиття конкурентний тиск на учасників не зменшиться.

В АМКУ додали, що ціни на послуги учасників злиття істотно не відрізняються від цін на аналогічні послуги їх конкурентів, присутні врівноважуючі фактори і спостерігається зростання кількості приватних установ охорони здоров'я.

Враховуючи це, АМКУ схвалив придбання компанією SATUMCO LIMITED (група «Добробут») частки у статутному капіталі ТОВ «Борис», що забезпечує перевищення 50% голосів у вищому органі управління товариства.

Раніше Mind писав, що Фонд під управлінням Horizon Capital став міноритарієм мережі «Добробут».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті