Захворіло у світі
5,731,837
Померло у світі
356,606
Вилікувалось у світі
2,376,542
Захворіло в Україні
22,382
Померло в Україні
669
Вилікувалось в Україні
8,439
NASA разом з Blue Origin і SpaceX розробить космічний корабель для польоту на Місяць

NASA разом з Blue Origin і SpaceX розробить космічний корабель для польоту на Місяць

Космічне агентство надасть 11 приватним компаніям $ 45,5 млн на дослідження

NASA разом з Blue Origin і SpaceX розробить космічний корабель для польоту на Місяць
Фото: NASA

NASA вибрало 11 приватних космічних компаній, в тому числі Blue Origin і SpaceX, для проведення досліджень в рамках своєї програми підкорення Місяця Artemis. Про це космічне агентство повідомило на своєму сайті.

Ці дослідження допоможуть американським астронавтам – серед яких буде й перша жінка – опинитися на Місяці до 2024 року і організувати постійні місії до 2028 року.

Проект, до якого NASA залучає приватні компанії, отримав назву «Партнерство з освоєння космічних технологій для розвідки». В його рамках космічного агентство виділить компаніям $45,5 млн на розробку концепції космічного корабля, який зможе сісти на Місяць.

Серед вимог до апарату головною є можливість його спуску з місячної станції Gatway на поверхню Місяця і підйому назад, а також можливість дозаправки і багаторазового використання модуля.

Компанії-партнери будуть працювати над завданням NASA протягом шести місяців. Згідно з умовами програми, компанії повинні будуть сплатити мінімум 20% від загальної вартості проектів.

Нагадаємо, раніше Джефф Безос, глава Amazon і Blue Origin, вперше продемонстрував прототип апарату для висадки на Місяць, який отримав назву Blue Moon.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті