Захворіло у світі
11,694,766
Померло у світі
540,157
Вилікувалось у світі
6,353,451
Захворіло в Україні
49,607
Померло в Україні
1,283
Вилікувалось в Україні
22,193
ЄС надасть 1 млн євро на розвиток «зеленої» енергетики в Україні

ЄС надасть 1 млн євро на розвиток «зеленої» енергетики в Україні

Термін реалізації проекту – 15 місяців

ЄС надасть 1 млн євро на розвиток «зеленої» енергетики в Україні
Фото: pixabay.com

Австрійсько-італійський консорціум і Держенергоефективності розпочали новий проект Twinning «Розвиток відновлюваної енергетики в Україні» для сприяння сталому розвитку «зеленої» енергетики в Україні, під який ЄС надає грант 1 млн євро. Про це повідомляє прес-служба Держенергоефективності і додає, що термін реалізації проекту – 15 місяців.

Експерти ЄС у межах проекту нададуть рекомендації Держенергоефективності та іншим зацікавленим сторонам щодо приведення українського законодавства у відповідність до європейського, поділяться досвідом стосовно збільшення частки відновлюваних джерел енергії і стимулювання «зелених» інвестицій. 

«Енергетична незалежність України є ключовим питанням національної безпеки. Завдяки законодавчим змінам, впровадженим протягом останніх 5 років, у відновлювану енергетику України вже інвестовано близько 2,5 млрд євро», – сказав голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Частка «чистої» енергії в кінцевому енергоспоживанні в Україні збільшилася у 1,5 рази: із майже 4% у 2014 році до 6,7% у 2017 році. При цьому, Уряд затвердив Енергетичну стратегію України з цільовим показником – 25% енергії з відновлюваних джерел до 2035 року.

У той же час, нова директива ЄС з відновлюваної енергетики встановлює обов'язкову мету – як мінімум 32% всієї енергії в ЄС до 2030 року має вироблятися із відновлюваних джерел.

Партнери проекту разом розроблятимуть проекти змін до українського законодавства, щоб привести його у відповідність до положень зазначеної директиви ЄС.

Twinning – інструмент Європейського Союзу для інституційної співпраці між установами держав-членів ЄС та державними установами в країні-бенефіціарі.

Раніше повідомлялося, що Порошенко підписав закон про «зелені» аукціони. Прийнятий закон передбачає запуск аукціонів з 1 липня 2019 року

Нагадаємо: Вартість «зеленої» енергетики знизиться на 30-35% в Україні. Україні слід очікувати зростання обсягу інвестицій з-за кордону в сферу «зеленої» енергетики.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті