Опалення більше не потрібно: вчені розробили пристрій, який нагріває шкіру

Опалення більше не потрібно: вчені розробили пристрій, який нагріває шкіру

Патч кріпиться на біцепс і працює на основі електричних імпульсів

Опалення більше не потрібно: вчені розробили пристрій, який нагріває шкіру
Фото David Baillot / Jacobs School of Engineering, University of California, San Diego.

Інженери з Каліфорнійського університету створили пристрій, який за необхідності нагріває або охолоджує шкіру людини, в тому числі на вулиці. Влітку він дозволить ідмовитися від кондиціонерів, а взимку – від опалення, пише sciencedaily.com, на яке посилається HighTech.

Пристрій встановлюється на руку в районі біцепса. Він виготовлений з термоелектричних сплавів – матеріалів, які використовують електрику для створення різниці температур і навпаки – і затиснутих між еластичними еластомерними листами.

Гаджет, який може бути вбудований в одяг, може нагрівати або охолоджувати шкіру до температури, яку користувач сам встановить на свій вибір.

«Цей тип пристрою дозволить підвищити ступінь теплового комфорту користувача незалежно від того, чи йде він в спекотний день по вулиці чи мерзне в своєму офісі. Його використання дозволяє людині відчувати себе комфортно в більш широкому температурному діапазоні і позбавить від необхідності використовувати термостат для обігріву приміщення взимку або кондиціонер – для провітрювання влітку», – розповідає Ренкун Чен, провідний автор дослідження.

Він зазначає, що в разі широкого використання це суттєво зекономить витрати електроенергії на кондиціонери й обігрів приміщень. Пристрій поки що знаходиться на етапі тестування.

Нагадаємо, вчені винайшли спосіб отримувати дешеву електроенергію з морських хвиль.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті