Захворіло у світі
5,439,559
Померло у світі
345,589
Вилікувалось у світі
2,185,696
Захворіло в Україні
21,245
Померло в Україні
623
Вилікувалось в Україні
7,234
Контактні дані мільйонів блогерів Instagram потрапили у відкритий доступ

Контактні дані мільйонів блогерів Instagram потрапили у відкритий доступ

До витоку причетна компанія, яка займається рекламою в соцмережах

Контактні дані мільйонів блогерів Instagram потрапили у відкритий доступ
фото Shutterstock

В Інтернеті була знайдена велика база даних, що містить приватну контактну інформацію мільйонів блогерів та знаменитостей Instagram, пише TechCrunch.

База даних, розміщена на Amazon Web Services, була залишена у відкритому доступі без пароля, що дозволило будь-кому скористатися нею. На момент виявлення база даних налічувала понад 49 млн записів – але з кожною годиною вона зростала.

Кожен запис містив загальнодоступні дані з акаунтів в Instagram – фото, кількість підписників, їхнє місце розташування, а також особисту контактну інформацію – номер телефона власника акаунта та його е-мейл.

За даними TechCrunch, база даних пов'язана з індійською компанією Chtrbox, яка займається маркетингом у соцмережах. Chtrbox допомагає блогерам заробити на рекламі брендів, зокрема, в Instagram.

Компанія враховувала кількість підписників, охоплення, лайки та інші показники, і в такий спосіб визначала, скільки заплатити блогеру за розміщення реклами.

Видання  зв'язалося з кількома користувачами, чиї дані опинилися у відкритій базі. Вони підтвердили, що використовували зазначені в базі номера телефонів і e-mail для налаштування акаунтів в Instagram. При цьому користувачі не були ніяк пов'язані з Chtrbox.

TechCrunch повідомила Chtrbox про виявлену базу даних, після чого її було закрито. У компанії не відповіли на запит про коментар.

У Facebook, якій належить Instagram, заявили, що вивчають отримані відомості про витік інформації.

«Ми намагаємося з'ясувати в Chtrbox, звідки з'явилися ці дані і як вони стали загальнодоступними», – додав представник Facebook.

Між тим Федеральна торговельна комісія США і Facebook наразі ведуть переговори щодо узгодження штрафу за витік особистих даних, допущених соцмережею.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті