Дозволена висота громадських будівель буде збільшена до 150 м

Дозволена висота громадських будівель буде збільшена до 150 м

Проект вже затверджений і буде опублікований найближчим часом

Дозволена висота громадських будівель буде збільшена до 150 м
Фото: pixabay.com

Зараз у чинних нормах максимальна висота, за якою дозволяється проектувати висотні житлові та громадські будівлі, складає 100 м проект нових державних будівельних норм ( ДБН) «Висотні будинки і комплекси»  підвищує її до 150 м. Проект  вже затверджений і буде опублікований найближчим часом. Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

Новий ДБН розроблений ДП «Науково-дослідний інститут будівельного виробництва».

Крім цього міністерство введе можливість проектувати сучасні висотні комплекси. Завдяки ряду заходів:

  • планується встановити вимоги щодо жорсткості сталевих та сталезалізобетонних конструкцій для проектування каркасів висотних будівель. Це дозволить збільшити несучу спроможність таких висотних будівель як мінімум на 20%;
  • встановлюються вимоги до мінімальної товщини перекриття будівель, що дозволить будувати їх на територіях з сейсмічністю до 7 балів, тобто, на всій території України;
  • вводиться обов’язкове проведення аеродинамічного обдуву моделі нового висотного будинку та навколишніх будівель і споруд. Це дозволить контролювати та за необхідності зменшувати пориви вітру у висотній забудові ще на етапі проектування.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

150 м – НОВА max ВИСОТА, ЗА ЯКОЮ МОЖНА БУДЕ БУДУВАТИ ВИСОТНІ ГРОМАДСЬКІ БУДІВЛІ🏙 Зміна міститься у проекті нового ДБН...

Опубликовано Lev Partskhaladze Вторник, 21 мая 2019 г.

Раніше повідомлялося, що супермаркети будуть зобов’язані проектувати туалети для відвідувачів. Відповідна норма міститься в змінах до ДБН «Підприємства торгівлі», які вже опубліковані та набувають сили з 1 серпня 2019 року.

Нагадаємо: нова норма будівництва супермаркетів вступить в дію 1 серпня 2019 року. Відмінено обмеження щодо можливої висоти торговельних залів у супермаркетах та інших магазинах.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті