Штучний інтелект, навчений Google, виявляє рак легенів точніше за лікарів

Штучний інтелект, навчений Google, виявляє рак легенів точніше за лікарів

Під час діагностики модель, розроблена компанією, дозволила виявити на 5% більше випадків захворювання

Штучний інтелект, навчений Google, виявляє рак легенів точніше за лікарів
фото flickr.com

Протягом останніх трьох років команди в Google застосовували штучний інтелект в галузі охорони здоров’я – від діагностики захворювань очей до виявлення раку. Компанія розповіла про одне із своїх досліджень, яке показало, що ШІ здатен виявляти рак легенів більш точно, аніж лікарі. Про це йдеться у повідомленні на сайті компанії.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, від раку легенів щорічно вмирає понад 1,7 млн людей, що робить цей рак найбільш смертоносним із усіх видів цього захворювання у всьому світі – більше, ніж рак молочної залози або простати – і є шостою найбільш поширеною причиною смерті у світі. Компанія наголошує, що втручання є більш успішним, якщо захворювання виявити на ранній стадії, однак статистика говорить, що у більшості випадків рак діагностують на більш пізніх стадіях.

За останнє десятиріччя були винайдені способи скринінгу, які дозволяли визначати людей з високим ризиком захворювання на рак легенів. Google зосередилась на покращенні цієї технології.

В 2017 році компанія почала вивчати, як можна вирішити наявні проблеми за допомогою технологій ШІ. Використовуючи досягнення в тривимірному моделюванні, в Google досягли прогресу в моделюванні прогнозування раку легенів, а також у створенні основи для майбутніх клінічних випробувань.

Радіологи зазвичай переглядають сотні 2D-зображень в одній КТ (комп’ютерній томографії), але рак може бути настільки маленьким, що його важко виявити. Google повідомляє, що їй вдалось створити модель, яка може не тільки генерувати загальний прогноз злоякісності раку легенів, але і виявляти тонкі злоякісні тканини у легенях (вузли). Модель також може враховувати інформацію з попередніх сканувань, корисну для прогнозування раку легенів, оскільки швидкість росту підозрілих вузлів може свідчити про її злоякісну природу.

Створена фахівцями компанії модель була навчена на даних обстежень з використанням комп'ютерної томографії (всього – 45 856 випадків). Результати були перевірені на другому наборі даних і в порівнянні з результатами шести сертифікованих фахівців.

Використовуючи дані лише одного обстеження, ШІ виявив на 5% більше випадків захворювання, ніж лікарі, з одночасним зменшенням кількості хибнопозитивних висновків більш ніж на 11%.

Наразі компанія веде переговори з партнерами по усьому світу, щоб продовжити дослідження та розгорнути клінічну валідацію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті