Новий глава АП розповів про розпуск ВР, тарифи на газ та референдум про діалог з РФ

Новий глава АП розповів про розпуск ВР, тарифи на газ та референдум про діалог з РФ

Андрій Богдан прийшов на ефір телеканалу «112 Україна» через декілька хвилин після свого призначення

Новий глава АП розповів про розпуск ВР, тарифи на газ та референдум про діалог з РФ
Андрій Богдан
фото president.gov.ua

Глава Адміністрації президента Андрій Богдан прийшов на ефір телеканалу «112 Україна» через кілька хвилин після свого призначення. Новопризначений держслужбовець взяв участь в одному з політичних ток-шоу країни «Пульс».

Під час телепрограми Богдан підкреслив, що основні напрямки діяльності президента – це тарифи, припинення війни «і всі наші напрямки, які ви всі багато разів чули».

Розпуск Ради і призначення виборів на 21 липня. «З нашої точки зору дострокове припинення повноважень Верховної Ради абсолютно відповідає Конституції, і це відзначали більшість голів фракцій, які були присутні сьогодні на консультаціях. Дійсно, деякі глави фракцій і голова Верховної Ради вважають юридично нечистим процес розпуску і процес оголошення дострокових виборів. Однак з точки зору чинного законодавства ми не бачимо ніяких проблем, і, в принципі, всі суперечки на рахунок того – конституційно, неконституційно, – закінчилися тим, що всі присутні на консультаціях погодилися йти на вибори», – зазначив Богдан.

За його словами, глави фракцій також узгодили спільну позицію розглянути завтра (22 травня) проект закону про зміну системи виборів.

«Якщо завтра будуть розглянуті ці зміни до закону, – це буде додаткова легітимізація від всіх фракцій нашого існуючого українського парламенту», – додав глава АП.

Економіка країни. Одним з напрямків діяльності президента Зеленського є економіка.

Богдан заявив, що необхідно відремонтувати дороги, тоді люди відчують зміни.У першу чергу, на його думку, необхідно знайти гроші на ремонт доріг обласного та республіканського значення.

До того ж глава АП заявив про необхідність реформування митниці та податкової служби. Для цього планують залучити міжнародні організації.

«Ми зараз розглядаємо досвід залучення британських компаній, які безпосередньо приймають в управління митницю і гарантують збільшення надходження митних платежів у два-три рази найближчим часом», – сказав він.

Ціна на газ. Богдан заявив, що влада розглядатиме різні шляхи щодо зменшення ціни на газ.

«Насправді на цю тему ми розмовляли з багатьма фахівцями – це великий діалог. Однак ті чи інші рішення ми можемо приймати після консультації з міжнародними партнерами, тому що залежність України, на жаль, від минулої влади, від їх рішень, дуже велика залежність від МВФ та інших організацій... в даному випадку ми поставлені в таку систему координат, що ми повинні погоджувати ті чи інші рішення, так як зменшення ціни на кілька місяців на газ може мати зовсім інші наслідки в кредитній і банківській політиці», – заявив він.

Глава АП зазначив, що твердий намір президента – максимально спрощувати життя українців, особливо у сфері тарифів. «Звичайно, цей шлях ми будемо розглядати», – додав Богдан.

Референдум про діалог з РФ. За його словами, Зеленський планує ініціювати референдум з питання переговорного процесу між Україною та Росією.

«Питання про досягнення мирних домовленостей з Росією: ми розглядаємо винесення на народний референдум, щоб не тільки депутати проголосували і не тільки президент, щоб народ України прийняв це рішення», – уточнив Богдан.

Глава АП назвав необхідністю прийняття закону про референдум. Однак, за його словами, «основний напрямок нашої діяльності – це домовленості, може, спільні домовленості, які стосуються збройного конфлікту з Росією, агресії РФ».

Нагадаємо: сьогодні, 21 травня, президент Володимир Зеленський, призначив головою Адміністрації президента юриста Андрія Богдана, який раніше був позаштатним радником бізнесмена Ігоря Коломойського.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті