Захворіло у світі
161,138,318
Померло у світі
3,347,018
Вилікувалось у світі
138,963,721
Захворіло в Україні
2,135,886
Померло в Україні
47,333
Вилікувалось в Україні
1,816,643
АМКУ розслідує справу проти «Нафтогазу» та «Укртрансгазу»

АМКУ розслідує справу проти «Нафтогазу» та «Укртрансгазу»

Департаменту розслідувань порушень законодавства про захист економічної конкуренції вже доручено збирати та аналізувати докази в цій справі

АМКУ розслідує справу проти «Нафтогазу» та «Укртрансгазу»
Фото: Facebook Укртрансгаз

Антимонопольний комітет (АМКУ) розслідує справу проти АТ «Укртрансгаз» та НАК «Нафтогаз України» щодо зловживання монопольним становищем, що призвело до придбання природного газу за завищеними цінами. Про це повідомляє Економічна правда з посиланням на розпорядження голови АМКУ Юрія Терентьєва. 

Протягом 2017–2018 років «Укртрансгаз» закуповував газ переважно у «Нафтогазу»,зокрема за переговорною процедурою та відкритими торгами, за вартістю, яка була вищою, ніж на Українській енергетичній біржі.

Середньозважена вартість реалізації газу «Нафтогазом» «Укртрансгазу» є вищою, ніж вартість газу для промислових споживачів.

Закупівля газу за завищеними цінами призводить до підвищення базової ціни газу, який використовується для надання «Укртрансгазом» послуг, а відтак призводить до підвищення цін для кінцевого споживача.

Департаменту розслідувань порушень законодавства про захист економічної конкуренції вже доручено збирати та аналізувати докази в цій справі.

«Укртрансгаз», 100% якого належить НАК «Нафтогаз України», експлуатує систему магістральних газопроводів і 12 підземних сховищ газу країни загальною ємністю 31 млрд кубів.

Раніше повідомлялося, що «Укртрансгаз» запустив третій газоперекачувальний агрегат на КС «Гребінківська» газопроводу «Прогрес». КС «Гребінківська» є одним з вузлів, через який транспортується газ для України та Європи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті