Загальна сума субсидій на оплату житлово-комунальних послуг збільшилася на 27,2%

Загальна сума субсидій на оплату житлово-комунальних послуг збільшилася на 27,2%

За січень-березень 2019 року цей показник становив 730,7 млн грн, що на 199,3 млн грн більше проти аналогічного періоду 2018 року

Загальна сума субсидій на оплату житлово-комунальних послуг збільшилася на 27,2%
Фото: Shutterstock

У січні–квітні цього року загальна сума субсидій, призначених для компенсації витрат сімей на оплату житлово-комунальних послуг, становила 730,7 млн грн. Про це з посиланням на дані Державної служби статистики пише Економічна правда.

Згідно з повідомленням, цей показник на 27,2%, або на 199,3 млн грн більший в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року.

З початку 2019 року субсидії призначені 946 900 сім'ям, що становить 125,4% загальної кількості сімей, що звернулися за ними, і на 23,8% вище показника за аналогічний період 2018 року.

Середній розмір субсидії для компенсації витрат на оплату житлово-комунальних послуг на одне домогосподарство у квітні цього року зменшився на 32,3% проти квітня минулого року і становив 409,8 грн.

Зазначається, що ці показники наведені без урахування тимчасово окупованої території Криму й міста Севастополя, а також частини окупованих територій Донецької та Луганської областей.

Раніше повідомлялося, що з 4 березня почали давати субсидії на руки грошима.

Додамо, що монетизація субсидій на оплату комунальних послуг проходитиме в Україні в три етапи: перший – з 1 січня 2019 року охоплює тих громадян, які будуть звертатися за субсидією з новим пакетом документів. На другому етапі до монетизації залучать громадян, яким призначено субсидію на неопалювальний період 2019 року, на третьому етапі пройде повний перехід на надання субсидій у грошовій формі. 

Раніше Mind писав, що за ініціативою Міністерства фінансів 8 листопада 2017 року Кабмін прийняв постанову про монетизацію розрахунків по субсидіях на рівні підприємств – постачальників послуг. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті