Захворіло у світі
18,812,355
Померло у світі
707,704
Вилікувалось у світі
11,360,595
Захворіло в Україні
76,808
Померло в Україні
1,819
Вилікувалось в Україні
42,524
«Vodafone Україна» братиме участь у тендері на 5G, хоча ринок до нового покоління зв'язку не готовий

«Vodafone Україна» братиме участь у тендері на 5G, хоча ринок до нового покоління зв'язку не готовий

Директор з продажу та абонентського обслуговування компанії вважає, що поки мережа п’ятого покоління Україні не потрібна

«Vodafone Україна» братиме участь у тендері на 5G, хоча ринок до нового покоління зв'язку не готовий
фото flickr.com

Євген Булах, директор з продажу та абонентського обслуговування компанії Vodafone Україна в ексклюзивному інтерв’ю Mind.ua заявив, що мобільний оператор братиме участь у тендері на 5G, хоча й уточнив, що поки що ринок до нового покоління зв'язку не готовий.

Довідка Mind.ua: кілька днів тому Петро Порошенко, ще в статусі діючого президента, підписав наказ про проведення аукціону на зв’язок 5G у 2020 році.

«Звичайно, ми будемо брати участь в такому аукціоні, якщо він буде в 2020 році в Україні. І, звичайно ж, ми знову не отримали часу, щоб окупити інвестиції у зв’язок 4G, куди, до речі, продовжуємо вкладати», – сказав Булах.

В інтерв’ю він зазначив, що наразі не може сказати, що мережа п’ятого покоління нам сьогодні потрібна.

«І ось чому. Четверте покоління зв’язку (4G) було необхідне для того, щоб розширити ємність і розвантажити мережу в місцях скупчення людей. Там, де ми не могли надавати потрібний рівень сервісу. Якщо говорити про мережу п’ятого покоління, то це не про людей, не про клієнтський досвід. Це, скоріше, про IoT («інтернет речей»), про якісь промислові рішення. Наприклад, коли механізований пристрій, задіяний у виробничому процесі, має зупинятися через 20 м після початку шляху, й при цьому маршрут не завжди відомий заздалегідь. І від точності зупинки цього пристрою, нехай це буде комбайн, залежить, чи буде вибух, чи буде обвал. Для таких точних рішень, можливо, потрібен 5G», – пояснив він.

На його думку, для вирішення користувацьких потреб клієнтів мобільного оператора зв’язку четвертого покоління більш ніж достатньо.

«Крім основного діапазону 1800 МГц, який ми зараз використовуємо для 4G, є діапазон 2600 МГц – завдяки ньому ми знижуємо навантаження на мережу в місцях скупчення людей. Тож я не бачу сьогодні жодної необхідності в зв’язку 5G в Україні. Я б не займався популізмом, пов’язаним із 5G, а сконцентрувався б на реальних потребах», – наголосив Булах, але додав, що якщо тендер буде – Vodafone братиме у ньому участь.

На питання скільки компанія готова заплатити за ліцензію на 5G, він не зміг відповісти однозначно.  

«Важко сказати. Коли ми розраховували вартість 4G, ми чітко розуміли, для чого він потрібен абонентам, і яку додану вартість це матиме. Яку цінність дасть нам та нашим абонентам 5G, ми поки не розуміємо. Скільком промисловим підприємствам на сьогодні реально потрібно 5G для покращення виробничих процесів? Наскільки вони готові інвестувати, в тому числі, у залізо, яке працюватиме в мережі п’ятого покоління? Нема відповідей на ці питання», – пояснив він

Булах додав, що хоча  5G – це перспективно, попереду ще дуже багато консультацій з регулятором, з учасниками ринку, і тільки після всього цього, після спроб порахувати якісь бізнес-кейси, компанія зможе відповісти на це питання.

Нагадаємо: мобільний оператор Vodafone спростував інформацію, яку днями поширили українські ЗМІ, щодо його намірів купити один з активів керуючої компанії СКМ Рината Ахметова – оператора фіксованого зв'язку Vega.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті