ЄБРР заблокував кредити компанії Косюка через використання лазівки в законодавстві ЄС – Kurier

ЄБРР заблокував кредити компанії Косюка через використання лазівки в законодавстві ЄС – Kurier

Ця хитрість дозволила йому значною мірою збільшити експорт української курятини до Європи

ЄБРР заблокував кредити компанії Косюка через використання лазівки в законодавстві ЄС – Kurier
Юрій Косюк
Фото УНІАН

Європейський банк реконструкції і розвитку скасував видачу кредитів для української компанії «Миронівський хлібопродукт» мільярдера Юрія Косюка. Про це пише Європейська правда із посиланням на австрійське видання Kurier.

ЄБРР заблокував кредити, призначені для поглинання компанією Косюка словенського агрохолдингу Perutnina.

За даними видання, причиною такого кроку стало використання МХП лазівки в Угоді про асоціацію, у зв'язку з чим значно зріс експорт української курятини до ЄС.

Компанія Косюка знайшла спосіб обійти жорсткі обмеження на експорт курячого філе в ЄС. Курятина з кісткою відправлялася на заводи ЄС без сплати будь-яких мит, а далі кістку відрізали і продавали як куряче філе.

Таким чином, курячі грудки вважаються продуктом ЄС і не лише продаються як такі в ЄС, але і безмитно експортуються на треті ринки, такі як Південна Африка.

«Це хороший перший крок, коли ЄБРР, очевидно, вирішив не використовувати державні гроші для просування монопольного становища групи. Крім того, ця група підозрюється в недотриманні стандартів роботи з тваринами, екологічних та соціальних стандартів і роботі сумнівними методами. Хороші новини для виробників м'яса птиці в ЄС, а також для громадян», – заявив депутат Європарламенту Томас Вайц, який відстежував діяльність МХП у Європі.

Зазначимо, що МХП у лютому оголосив про закриття угоди із купівлі понад 90% акцій Perutnina.

Нагадаємо: ще влітку минулого року фермери з Європи звинуватили українського виробника курятини «Миронівський хлібопродукт» Юрія Косюка в ухиленні від сплати мит та спотворені інтерпретації торгової угоди Брюсселя з Києвом.

У березні цього року Україна та Брюссель неочікувано уклали попередню домовленість про збільшення безмитного експорту курятини до ЄС, що закриє хитру юридичну лазівку, яку використовує компанія українського мільярдера Юрія Косюка.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло