Українські єврооблігації подешевшали через ймовірне припинення місії МВФ

Українські єврооблігації подешевшали через ймовірне припинення місії МВФ

Негативну динаміку за словами учасніків ринку спровокувала також заява президента про розпуск Ради

Українські єврооблігації подешевшали через ймовірне припинення місії МВФ
Фото: Shutterstock

За підсумками 22 травня цього року єврооблігації України подешевшали на 0,1-1% в залежності від терміну погашення, а прибутковість їх зросла на 0,1-0,15 процентних пункти. Про це з посиланням на дані учасників ринку пише Інтерфакс-Україна.

За облігаціями з погашенням в 2026-2027 роках, дохідність наблизилася до 9% річних: 8,91% і 8,96% річних.

Папери з погашенням в 2023 році котируються за ставкою 8,46% річних, у 2022 -7,92% і в 2021 – 7,68% річних.

Крім того на 0,6% подешевшали і ВВП-варранти України, які зараз котируються за ціною близько 63,14% від номіналу.

Учасники ринку називають основними причинами негативної динаміки на ринку –ймовірне дострокове припинення місії Міжнародного валютного фонду (МВФ) через розпуск Ради.

Представництво МВФ в Україні повідомило, що експерти Фонду продовжують роботу, однак більш детального офіційного коментаря так і не послідувало.

Крім того, за словами глави інвесткомпанії Dragon Capital Томаша Фіала, інвестори негативно відреагували на перші призначення президента Володимира Зеленського.

«Чим більше буде серед призначень людей з орбіти Коломойського, тим більше це буде призводити до подорожчання вартості наших запозичень, тим складніше буде для корпорацій і для уряду залучати гроші і в Україні, і за кордоном», – сказав він.

Нагадаймо: вчора, 22 травня, міністр Кабінету Міністрів Олександ Саєнко спочатку заявив про припинення місії МВФ, однак пізніше дезавуював свою заяву щодо припинення місії і наголосив, що розпуск Верховної Ради може вплинути на продовження програми з МВФ.

А наступного тижня з представниками місії МВФ зустрінеться президент Володимир Зеленський.

Нагадаємо, місія МВФ прибула в Україну 21 травня цього року. 

Тоді експерти припустили, що робота місії та ймовірність ухвалення нею позитивного рішення можуть зіткнутися з додатковими труднощами. Вони можуть бути викликані тим, що президент Володимир Зеленський заявив про розпуск Верховної Ради та запропонував уряду піти у відставку. Також прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив про свою відставку з 22 травня.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло