Полторак розповів про свою відставку, Зеленського, переговори з РФ та майбутнє ЗСУ

Полторак розповів про свою відставку, Зеленського, переговори з РФ та майбутнє ЗСУ

За його словами, після окупації Криму та Донбасу ЗСУ втратили близько 3000 військових

Полторак розповів про свою відставку, Зеленського, переговори з РФ  та майбутнє ЗСУ
Степан Полторак
фото www.facebook.com/generalpoltorak/

Міністр оборони України Степан Полторак подав у відставку зі своєї посади відразу після інавгурації нового президента країни Володимира Зеленського. В інтерв’ю «Радіо Свобода», яке відбулося 21 травня – після першої зустрічі із Зеленським, але до його рішення про призначення нового глави Генштабу ЗСУ, він розповів чому вирішив піти з посади, як оцінює нового президента та що чекає на ЗСУ.

Відставка

Полторак для початку пояснив,чому не пішов раніше. За його словами, він, як міністр оборони, повинен доповідати новообраному президенту про стан справ.

«Я напередодні інавгурації поінформував Володимира Олександровича Зеленського про те, що планую завтра після доповіді й після того, як він прийме присягу народу України, подати заяву про відставку. Законодавством це не передбачено – подача рапорту про звільнення після обрання нового президента. Я зробив, як вважав за потрібне», – сказав він.

Переговори з РФ

Новопризначений глава АП Андій Богдан розповів про плани Зеленського ініціювати референдум із питання переговорного процесу між Україною та Росією. Полторак вважає,що «із Росією переговори вести потрібно».

«Єдине – потрібно бути дуже обережними, тому що я, чесно кажучи, знаю небагато прикладів в історії, коли Росія домовилася й потім дотрималася слова. Особливо, коли вона домовляється з країною, яка має менший потенціал, меншу армію, менше можливостей і меншу територію. Більш-менш вони дотримуються домовленостей тоді, коли вони розмовляють зі Сполученими Штатами. І то не з усіх питань», – наголосив він.

Президент Зеленський 

Полторак вважає, що новообраний президент не здатний погіршити обороноздатність країни.

«Я думаю, що він розумна людина, і він не буде робити неправильних кроків. І є люди, які зможуть порадити йому», – додав він.

На питання щодо того, чи вдасться йому закінчити війну, Полторак відповів, що «війну можна завершити завжди, але її можна закінчити тільки перемогою. Якщо буде по-іншому, у нас не буде країни».

ЗСУ

За словами міністра оборони, Україна не виграла війну з РФ, тому що до неї була неготова.

«На жаль, наша легковажність і ставлення до армії, коли ми виділяли один відсоток ВВП, призвели до того, що не було кому захищати нашу країну… Ми були не готові, і тому так склалося, що ми не змогли закінчити швидко війну», – додав він.

З початку окупації Росією Криму та Донбасу ЗСУ втратили майже 3000 військовослужбовців. За його словами, зараз для країни важливо зберегти й укріпити армію.

«Експерименти над армією закінчуються дуже погано. Для нас вони закінчилися тим, що ми втратили Крим, Донецьк, Луганськ», – наголосив Полторак. 

Він позитивно оцінив шанси вступити до НАТО. Полторак не бачить жодних загроз невиконання умов, встановлених альянсом, за винятком тих, які пов’язані з фінансовим ресурсом.

«Я зараз говорю про переозброєння за стандартами НАТО. Тому що навіть Польща, яка вже 20 років у НАТО, але досі повністю не позбулася радянської зброї. Тому тут є загроза. За іншими напрямами, якщо ми будемо послідовними, ми досягнемо стандартів», – додав він.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті