Захворіло у світі
100,908,992
Померло у світі
2,175,245
Вилікувалось у світі
55,848,790
Захворіло в Україні
1,206,412
Померло в Україні
22,351
Вилікувалось в Україні
992,031
ЄІБ надав 200 млн євро кредиту Кабміну за програмою з відновлення України

ЄІБ надав 200 млн євро кредиту Кабміну за програмою з відновлення України

Метою кредитування є поліпшення рівня життя жителів Східної України

ЄІБ надав 200 млн євро кредиту Кабміну за програмою з відновлення України
Фото: Shutterstock

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) в рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України надав Кабінету міністрів довгостроковий кредит з низькими відсотками на суму 200 млн євро, передає Інтерфакс-Україна.

Про це повідомив глава представництва ЄІБ в Україні Жан-Ерік де Загін в ході відкриття шести відремонтованих медустанов Харкова в середу.

За його інформацією, кошти використовуються з метою інвестування в відновлення ключових об'єктів інфраструктури в Донецькій і Луганській областях, а також забезпечення належних умов проживання для внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

Жан-Ерік де Загін зазначив, що метою кредиту є поліпшення рівня життя жителів Східної України.

«Надзвичайна кредитна програма для відновлення України була розроблена спеціально для того, щоб допомогти жителям Східної України, включаючи тисячі ВПО, вирішувати складні проблеми, з якими вони стикаються в результаті збройного конфлікту. Ця програма на суму 200 млн євро є частиною нашого загального кредитного портфеля для України в розмірі 5,8 млрд євро. Вона має на меті покращити рівень життя людей, а саме умови проживання, охорону здоров'я та освіту. І це переконливий доказ того, що Україна, як пріоритетний партнер ЄС, може отримати велику користь від підтримки і фінансування ЄС. Ми раді надати допомогу там, де вона найбільше потрібна, і це поліпшить життя звичайних громадян», – сказав він.

Відповідну фінансову угоду між Україною та ЄІБ підписали в Києві в грудні 2014 року. Виконує проект Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. Забезпечити прозорість і підзвітність програми допомагає ПРООН.

Програма поширюється на підконтрольні Україні території Донецької та Луганської областей, сусідні Дніпропетровську, Запорізьку, Харківську області, а також міськради Київської, Одеської, Полтавської та Херсонської областей з великим напливом внутрішньо переміщених осіб.

Для субпроектів Донецької і Луганської областей виплати кредиту повністю здійснюються з державного бюджету, субпроекти в інших областях включають внесок з місцевого бюджету.

Станом на травень 2019 року урядом відібрані 293 суброекти загальною вартістю 3,25 млрд грн, зокрема ремонт медустанов, шкіл, дитячих садів, житлових і громадських будівель.

Нагадаємо: раніше ЄІБ анонсував надання Україні кредиту в 50 млн євро для поліпшення транспортної інфраструктури.  Разом з цим планувалось надати грант в 10 млн євро на підтримку системи вищої освіти.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті