Росстат в рази завищив дані щодо видобутку нафти та газу

Росстат в рази завищив дані щодо видобутку нафти та газу

Видобуток нафти і конденсату в річному вираженні зріс на 2,5%, а не на 7,4%, газу - на 2,6% замість 16%

Росстат в рази завищив дані щодо видобутку нафти та газу
www.flickr.com/photos/davehamster

Федеральна служба державної статистики РФ (Росстат) знизила раніше опубліковані оцінки зростання виробництва газу і нафти в попередньому місяці. Про це повідомляє enkorr.

Згідно з уточненими даними, видобуток нафти і конденсату в річному вираженні зріс на 2,5%, а не на 7,4%, газу – на 2,6% замість 16%.

«Розслідування виявило, що одне з видобувних підприємств в Ямало-Ненецькому АТ надало територіальному органу державної статистики неточні дані. Це призвело до того, що дані про динаміку та обсяги видобутку природного газу, а також індекс промислового виробництва, зазначені в публікації, були розраховані невірно », – йдеться в повідомленні Росстату.

Назву підприємства відомство не уточнює. Неофіційно відомо про проблеми обліку статистики, пов'язані із запуском третьої черги заводу зрідженого природного газу «Ямал СПГ» (проект «Новатека»).

22 травня Росстат повідомив про те, що індекс промислового виробництва в квітні 2019 р склав в РФ 4,9% по відношенню до аналогічного періоду 2018 року. Після уточнення цей показник знизився до 4,6%, передає.

Як повідомлялось, на початку травня компанія «Транснєфть» звернулася до найбільших нафтових компаній РФ з проханням скоротити видобуток сировини на 900 000 барелів на добу. Таке прохання було обумовлено ​​вимушеним зниженням експорту російської нафти нафтопроводом «Дружба» після її забруднення хлорорганічними сполуками.

Росія свою провину у прокачуванні брудної нафти визнала і погодилась компенсувати збитки, але тільки тим, хто «доведе реальні збитки» від брудної нафти.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті