Найбільший банк США відмовився працювати з Purdue Pharma через опіоїдну кризу
Компанію звинувачують в продажу знеболюючих, які викликають звикання

Найбільший американський банк JPMorgan Chase&Co припинив співпрацю з фармацевтичною компанією Purdue Pharma LP через її можливу роль в американській опіоїдній кризі. Фармвиробник тепер буде змушений шукати новий банк для управління грошовими і вексельними платежами, повідомляє Reuters.
Проти Purdue Pharma подано 2 тисячі судових позовів, в яких виробника звинувачують у тому, що він, агресивно рекламуючи свої препарати, спровокував виникнення звикання до знеболюючих. Зокрема, йдеться про препарат OxyContin. Обвинувачі наполягають на тому, що виробник не повідомляє про ризики, пов'язані з тривалим вживанням препарату.
Видання припускає, що банк JPMorgan став на позицію обмежити контакти з компаніями, які дискредитовані судовими позовами і політичними скандалами.
Банк повідомив Purdue Pharma про припинення співпраці ще в березні, давши партнеру 6 місяців на зміну банку. При цьому в кредитній організації послалися на репутаційні ризики, пов'язані з негативним ставленням громадськості до фармвиробників.
Американські штати, округи і міста вимагають мільярдних компенсацій за шкоду. Згідно з останніми даними, близько 400 тисяч людей померли після передозування опіоїдів в період з 1999 по 2017 роки. Більше ніж половина смертельних випадків сталася від болезаспокійливих за рецептом.
У Purdue заперечують, що безпосередньо дії компанії сприяли опіоїдній кризі в США. Власники компанії вказують на те, що справжні винуватці опіоїдної епідемії – героїн і фентаніл.
Проте експерти в області охорони здоров'я стверджують, що багато людей переходять на ці речовини після того, як спочатку підсіли на знеболюючі.
У березні сім'я Саклера (власники компанії) домовилися про досудове врегулювання зі штатом Оклахома за $270 млн. У березні цього року головний виконавчий директор Purdue Крейг Ландау заявив, що процедура банкрутства залишається для компанії потенційним виходом в умовах масових судових розглядів.
Нагадаємо, в травні ще 5 штатів приєдналися до решти 39 штатів, які подали позови проти Purdue Pharma за продаж опіоїдів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].